MHP Adana'dan Devlet Bahçeli'ye Kurultayda Destek

Bahçeli’ye ilk destek MHP Adana’dan

Bahçeli’ye ilk destek MHP Adana’dan

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “14. Büyük Kurultayımızda da Adana tek ses, tek yürek olarak Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin yanındadır, yanında olmaya devam edecektir.” mesajı verdi.


Yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) aynı zamanda 14. Büyük Kurultay’a hazırlanırken, Lider Devlet Bahçeli’ye ilk destek mesajı doğup büyüdüğü memleketi Adana’dan geldi. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Devlet Bahçeli’nin sonuna kadar yanında olduklarını bildirdi.


KURULTAY 17 MART’TA

Başkan Yusuf Kanlı, açıklamasında “Bilindiği üzere Milliyetçi Hareket Partisi 17. Mart 2024 tarihinde pazar günü Ankara Spor Salonu’nda 14. Büyük Kurultayını gerçekleştirecektir. ‘Ülke İçin Var Olduk, Bir Ülküye Yar Olduk. Ülkeye Sevda, Ülküye Yemin’ sloganlarının kullanılacağı kurultayımız toy havasında icra edilecektir. Bizler de Adana’dan tüm teşkilatlarımızla, milletvekillerimizle, MYK Üyelerimiz ve delegelerimizle toyumuza katılacağız.” ifadesini kullandı.


“BAHÇELİ, MAĞDURLARIN, MAZLUMLARIN NEFESİDİR”

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ülkücü iradeyle kurultayda tekrar görev üstleneceğini ifade eden Kanlı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Türk Dünyasının Bilge Lideri Devlet Bahçeli Türk Milleti’nin kutup yıldızıdır. Devlet Bahçeli bükülmez bilek, yenilmez yürektir. İhanet ve husumet kuşatmasının korkulu rüyası Devlet Bahçeli sessizlerin sesi, mağdurların ve mazlum coğrafyamızın nefesidir.”


“GÖZÜNÜN İÇİNE BAKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Adana’da Hareketimizi kuran Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’ten aldığı bayrağı yere düşürmemiş, varlığını ülkemize ve milletimize adamış, binlerce şehidi ve gazisi olan kutlu bir davanın, ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin daima emrinde olduk; bundan sonra da emrinde olmaya, gözünün içine bakmaya devam edeceğiz.


“ADANA TEK SES, TEK YÜREK”

Ömrünü Türkiye ve Türk Milleti’ne vakfetmiş kıymetli büyüğümüzün, saygıdeğer hemşerimizin ülkemizin istikrarı, huzuru, milletimizin birliği ve kardeşliği için verdiği mücadelede asla yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. 14. Büyük Kurultayımızda da Adana tek ses, tek yürek olarak Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin yanındadır, yanında olmaya devam edecektir. Kurultayımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, bu vesileyle, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum; ruhları şad olsun.”

 

DİĞER HABERLER

Hulk’un doğum günü kutlandı
Hulk’un doğum günü kutlandı
11 Nisan 2024 Perşembe