Bakan Uraloğlu, Adana'da Metro İçin Konuştu

Bakan Uraloğlu'ndan Adana'ya metro müjdesi

Bakan Uraloğlu'ndan Adana'ya metro müjdesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Adana'daki metro hattının istenen işlevi taşımadığını belirterek, "Hattın daha işlevsel hale getirilebilmesi için üniversiteye ve stadyuma kadar uzatılacak olan bir hafif raylı sistem hattını beraberce değerlendirdik." dedi.

Uraloğlu, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger'i ziyaret etti. Ardından, Basına kapalı bir görüşmenin ardından Adana Toroslar Federasyonuna ziyarette bulundu ve Başkan Cenap Erol ile bir araya geldi. Erol, Uraloğlu'na Çukurova yöresinde bulunan sikkelerin büyük boy temsillerini içeren bir tablo hediye etti.

Uraloğlu, daha sonra Mersin'de bir mitinge katılmak üzere Adana Havalimanı'na gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşıladı.

Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Hattı projesinin ilerleyişinden bahseden Uraloğlu, 2027 yılında projeyi tamamlayıp hizmete açmayı planladıklarını ve bu projenin Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya, oradan Ovaköy ve Irak üzerinden Fav Limanı'na kadar uzanacağını belirtti. Aynı zamanda, otoyolun da benzer bir güzergahta devam edeceğini ve Adana ile Adana OSB arasında bir banliyö hattının çalıştırılmasının değerlendirildiğini söyledi.

Adana'daki metro hattının işlevselliğinin artırılması için üniversiteye ve stadyuma kadar uzanacak bir hafif raylı sistem hattının değerlendirildiğini ifade eden Uraloğlu, ayrıca Adana Güney Çevre Yolu Projesi'nin kamulaştırma problemleri nedeniyle ilerleme kaydedemediğini ancak bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirtti. İki etaplı yol projesinin planlandığını ve mevcut otoyolun kapasitesinin dolduğunu vurgulayarak, geleceği planlayarak şehrin gelişimine odaklanmaları gerektiğini sözlerine ekledi.
 

DİĞER HABERLER

Hulk’un doğum günü kutlandı
Hulk’un doğum günü kutlandı
11 Nisan 2024 Perşembe