Bakanlar İstiklal Marşı'nın 103. Yılını Andı

Bakanlar İstiklal Marşı'nın 103. yılını andı

Bakanlar İstiklal Marşı'nın 103. yılını andı

Bazı bakanlar, İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yılı dolayısıyla mesajlar yayımladı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İstiklal Marşı, milletimizin mücadele ruhu, vatan sevgisi ve bağımsızlık kararlılığının ölümsüzleştiği bir belgedir. Bu marş, milli birlik ve beraberliğin simgesidir." dedi ve İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümünde milli şair Mehmet Akif Ersoy'u ve vatan için şehit olanları rahmetle andığını belirtti.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "İstiklal Marşı, milletimizin azim ve kararlılığının sembolü, Kurtuluş Savaşımızın manifesto metnidir. Bu anlamlı gün vesilesiyle, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm şehitleri minnetle anıyoruz." ifadelerine yer verdi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da mesajında, "İstiklal Marşı'nın Gazi Meclisimiz tarafından kabul edilişinin 103. yıl dönümünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmetle, şükranla yad ediyorum." şeklinde konuştu.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise bağımsızlık mücadelesinin sembolü İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümünde, değerli şair Mehmet Akif Ersoy'u ve vatan için mücadele veren tüm kahramanları rahmetle andığını belirtti.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bugün İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümünü hatırlatarak, "İstiklal Marşı'nın verdiği ruh hiçbir zaman kaybolmayacak, yaşamaya devam edecek. Bu vesileyle, marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle ve saygıyla anıyorum." dedi.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da, "İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle ve saygıyla anıyorum." mesajını paylaştı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da İstiklal Marşı'nın "karşı duruşun, ayağa kalkışın marşı olduğunu" belirtti.

 

DİĞER HABERLER