Bakanlıktan Kadın Girişimcilere Destek

Bakanlıktan kadın girişimcilere destek

Bakanlıktan kadın girişimcilere destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı (GCIP) çerçevesinde, kadın girişimcilere özel destek sağlanacak. "Temiz Teknoloji Alanında Kadın Girişimciler için Yatırıma Hazırlık ve Küreselleşme Modülü" ile kadın girişimcilere yönelik projeler desteklenecek.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye 2024 Hızlandırıcı Programı kapsamında başlayan başvurular, temiz teknoloji alanında faaliyet gösteren kadın girişimcilerin desteklenmesini hedefliyor. GCIP'in ikinci fazında, TÜBİTAK'ın ana yürütücü olduğu programda, kadın girişimcilerin ürünlerinin ticari performansının artırılması ve küresel pazara açılmaları amaçlanıyor.
Hızlandırıcı faaliyetler ve yarışma ile temiz teknoloji çözümleri, yenilikçi girişimcilere dönüştürülecek. Ayrıca, teknoloji doğrulama ve yatırıma hazırlık bileşenleri ile kadın girişimciler ulusal ve küresel pazara hazırlanacak.
Bakanlık ile TÜBİTAK işbirliğinde yürütülen proje kapsamında, kadın girişimcilere "Toplumsal Etkide Öncü Kadın Girişimci Desteği", "Yenilikçi Kadın Girişimci Desteği", "En İyi Gelişim Gösteren Kadın Girişimci Desteği", "Genç Kadın Girişimci Desteği" kategorilerinde destek sağlanacak.

GCIP Türkiye 2024 Hızlandırıcı başvuruları 15 Mayıs tarihine kadar https://gcip.tech/country/turkiye/ adresi üzerinden yapılabilecek. Seçilen takımlar arasından, en az bir üst düzey yöneticisi kadın olan veya kurucularından biri kadın olan takımlar modüle dahil edilecek.
Seçilen adaylar, temmuz ayında düzenlenecek GCIP Türkiye 2024 Ulusal Akademisine davet edilecek ve ağustos-kasım tarihlerinde eğitim ve mentörlük hizmetleri alarak temiz teknolojiler alanındaki yenilikçi iş fikirlerini geliştirme fırsatı bulacak. Modül altında, girişimlerin yatırıma hazırlık seviyeleri uzmanlar tarafından değerlendirilecek ve ihtiyaçlar doğrultusunda özel uzman mentörler atanacak, ustalık atölye çalışmaları ve yatırımcı buluşmaları düzenlenecek.

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı