Başkan Akay Amatörlerin Yüzünü Güldürdü

Başkan Akay Amatörlerin Yüzünü Güldürdü

Başkan Akay Amatörlerin Yüzünü Güldürdü

HABER MERKEZİ- Seyhan Belediyesi ilçede faaliyetlerini sürdüren 202 amatör spor kulübüne (Futbol-Salon) 2 Milyon TL nakdi yardım desteğinde bulundu.


Yaşar Kemal Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen nakdi yardım töreninde coşkulu bir kalabalık tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Başarının yolu üretmekten geçer. Bunun için altyapıya önem verip yetenekli futbolcular yetiştirin” dedi.

“SPORA VE SPORCUYA CİDDİ YATIRIMLARDA BULUNUYORUZ”

Amatör Spor Kulüplerine göreve geldikleri ilk günden itibaren imkanlar dahilinde destek olduklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz nakdi yardım törenimizde sizlerle bir arada bulunmak bizleri son derece mutlu etti. Geleceğimizin başarılı sporcularına destek olmak ilk görevlerimiz arasında yer almaktadır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korunmanın en önemli unsuru spordur. Bizde bu nedenle spora ve sporcuya çok büyük önem veriyor ve ciddi yatırımlarda bulunuyoruz” dedi.

“TESİS VE ULAŞIM DESTEĞİDE VERİYORUZ”

Bu yıl futbol ve salon kulüplerine toplamda 2 milyon TL nakdi yardım desteğinde bulunduklarını belirten Başkan Akay, konuşmasını şöyle tamamladı; “Bu desteğimizin yanı sıra kulüplerimizin en büyük sıkıntılarından birisi olan tesis, ulaşım başta olmak üzere gıda desteğimizi de esirgemiyoruz. Birçok kulübümüz belediyemize ait tesislerimizde çalışmalarını sürdürmekte. Yardımlarımız her geçen gün artarak devam edecek. Verdiğimiz destek gençlerimizin iyi bir birey olmaları konusunda önemli bir görev üstlenen kulüplerimize helal ve hayırlı olsun”

BAŞKAN AKAY’A 100.YIL FORMASI

Törende, ASKF Genel Sekreteri Ergin Ulun ve Atletik Conan Vücut Geliştirme Spor Kulübü Başkanı Milli Antrenör Nihat Söyler Başkan Akay’a çiçek takdim ederken Sevdamız Adana Platformu Başkanı Selahattin Baynal Adanasporlu taraftarlar adına 100.Yıl forması armağan etti.

Törene, TSYD Adana Şube Başkanı Engin Kanber, mahalle muhtarları, kulüp başkanları, yöneticiler ve antrenörlerin yanı sıra çok sayıda sporcu katıldı.

 

Etiketler:
Seyhan BelediyeAkif Kemal AkayAmatör Spor KulüpleriNakdi Yardım

DİĞER HABERLER