BBP Adayı Adıyaman Yarıştan Çekildi

BBP Çukurova adayı Nuri Adıyaman adaylıktan çekildi

BBP Çukurova adayı Nuri Adıyaman adaylıktan çekildi

Cumhur İttifakı'na yeni bir katılım gerçekleşti ve BBP Çukurova Adayı da AK Parti ve MHP ile birlikte hareket etme kararı aldı. Bu gelişmeyle birlikte, Cumhur İttifakı'nın gücü daha da artmış oldu.

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Çukurova Belediye Başkan adayı Alpaslan Nuri Adıyaman, Cumhur İttifakı'nın Çukurova Belediye Başkan Adayı Firdevs Cingözler lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Adıyaman, yaptığı açıklamada, "Cumhur İttifakı ile birlikte Çukurova Belediyesini kazanacağız. Biz bugüne kadar Türk siyasetinde de ittifak içinde de hep yapıcı olduk. Parti çıkarını öncelemedik. Devletin, ülkenin çıkarlarını önceledik. 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde de Çukurova’nın tekrar bir 5 yıl daha kaybetmemesi için, güzel ilçemizin hizmetlere kavuşabilmesi için Firdevs Cingözler’in lehine adaylıktan çekiliyorum. Çukurova’da Sayın Firdevs Cingözler’e olan teveccühü görüyor ve kendisinin seçimi farkla kazanacağına inanıyoruz. Böylesi güzel bir hizmet yürüyüşünde Cumhur ittifakı bileşenleriyle birlikte yürümekten gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Firdevs Cingözler ise alınan karardan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Cumhur İttifakı olarak Çukurova’nın hizmetlere kavuşmasını isteyen partili partisiz tüm vatandaşlarımızla birlikte Çukurova için birlikte çalışacağız" dedi.

Cingözler, BBP'nin seçimlerde Cumhur İttifakı'na katılmasını da değerlendirerek, "Cumhur İttifakımızın kıymetli paydaşlarından BBP'nin Çukurova İlçe Başkan Adayı Alpaslan Nuri Adıyaman’ın yanımızda olması gücümüze güç katacaktır. Kalbi Çukurova’ya hizmet için atan herkesi bu ittifak içinde yürümeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.
 

DİĞER HABERLER