CHP'de Yaprak Dökümü: Akif Kemal Akay İstifa Etti

Bir istifa da Akay’dan

Bir istifa da Akay’dan

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Adana İlçe Belediye Başkan adaylarını açıklamasının ardından, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in istifasından sonra Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da istifa etti.


Partisinden istifa kararını kamuoyuyla paylaşan Başkan Akay, CHP’de yapısal sorunlar yaşandığına dikkat çekti. Akay, parti içi yapılanmanın seçim kazanmaya yönelik değil, bugünkü yönetimin kendi yandaşlarına yer bulma çabası içerisinde olduğunu savundu.

Yaşanan bu sorunların yerel seçimlerde partinin başarısını olumsuz etkileyeceğini kaydeden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, CHP’nin bir an önce daha demokratik ve katılımcı bir yapıya kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

"İSTENMEDİĞİN YERDE GÖRÜNME"

İstifasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Akay, “Emeğe değer veren, hemen her alanda üretim yapan, ürettiğini ve diğer kaynakları en verimli şekilde kullanan, muhtaçlara yaptığı paylaşımlarda hiçbir şekilde kimlik ayrımı yapmayan, başarısı tüm kamuoyu tarafından kabul edilen bir başkana tahammül edemeyen; tek amaçları kamusal kaynakları yağmalamak olan yöneticilerin ahlak dışı yollarla işgal ettiği, 55 yıl hemen her alanında onurla ve gururla hizmet verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum.” dedi.

Açıklamasına “Seyhan’a ve Adana’ya, layık olduğu hizmetlere devam edeceğimi bir atasözünü anımsatarak tüm hemşehrilerime saygı ile duyuruyorum.” sözlerini ekleyen Akay, “İstendiğin yere erinme, istenmediğin yere görünme!” diyerek sitemini dile getirdi.

 

Etiketler:
akif kemal akay

DİĞER HABERLER