Birol Büyüköztürk’ten 10 Kasım mesajı

Birol Büyüköztürk’ten 10 Kasım mesajı

Birol Büyüköztürk’ten 10 Kasım mesajı

İYİ Parti Adana İl Başkanı Birol Büyüköztürk, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 85. ölüm yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Başkan Büyüköztürk, ‘’Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ile anıyoruz’’ dedi.

Başkan Büyüköztürk, mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk gençlere hitaben yaptığı konuşmada "Gençler Cumhuriyetimizi takviye ve idame eden sizlersiniz, siz almakta olduğunuz terbiye ve İrfan ile insanlık ve medeniyetin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet Payidar kalacaktır" demiştir. İl Başkanı Birol Büyüköztürk konuşmanın devamında büyük şahsiyetler yas tutarak değil fikirleriyle eserleri ile fedakar gayretleri ile anılırlar. Bizler de millet olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 85. ölüm yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün istiklal savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak gururla anıyoruz. Unutmamak gerekir ki 1938 bir devrin sonu değil, Atamızın bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin her bakımdan bayındır kılınması için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Dolayısıyla Atatürk'ün Aziz hatırasına sahip çıkmak onun en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi daha güçlü daha demokratik daha kalkınmış hale getirmek onun kendi deyimiyle muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmakla mümkün olacaktır. Bugün Bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine bağlı kalarak Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak kazanımlarını artırarak ülkemizin hak ettiği Çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet Payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele edecektir. Bu inançla vefatının yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla ve özlemle anıyoruz.’’

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER