9 Şubat 2024 Hava Durumu | Meteoroloji Raporu

Bugün Hava Durumu Tahminleri | 9 Şubat 2024

Bugün (9 Şubat) hava nasıl olacak? Adana’da yağmur yağacak mı? Adana’da hava nasıl olacak? İstanbul'da yağmur yağacak mı? Son dakika kar ve yağış uyarısı! Meteoroloji il il hava durumu tahminleri yayınlandı.


NAMAZ VAKİTLERİ

Bugün Hava Durumu Tahminleri | 9 Şubat 2024

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumu tahminleri, son dakika raporu ile yayınlandı.
Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyrederken, cuma günü için uyarı geldi.
Peki, yarın hava nasıl olacak?
İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 9 Şubat hava durumu raporu.
Adana'nın hava durumu tahmini, 9 Şubat 2024 tarihinde parçalı bulutlu bir havayı öngörmektedir. Gündüz saatlerinde hafif çiy yağışı beklenirken, gece saatlerinde hava daha da serinleyebilir. Özellikle sabah erken saatlerde don olayı yaşanabileceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklığı gündüz 15-18 derece arasında seyrederken, gece saatlerinde ise 5-7 dereceye kadar düşebilir. Bu nedenle, Adana'da yaşayanlar, dışarı çıkarken hafif bir yağmurluk veya mont almayı ihmal etmemeliler.
Türkiye'nin diğer bölgeleri için de hava durumu tahminlerine bakacak olursak, ülkenin geneli parçalı bulutlu bir hava beklemektedir. İç Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı, Karadeniz Bölgesi'nde ise yoğun kar yağışı beklenmektedir. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ise don olayı ile karşı karşıya kalabilirler. Batı ve Güney sahillerinde ise hafif yağmurlu bir hava hakim olacaktır.Türkiye'nin farklı illerinde hava durumu tahminlerine bakıldığında, her bölgenin farklı hava koşullarına sahip olduğu görülmektedir. İstanbul'da parçalı bulutlu bir hava beklenirken, Ankara'da kar yağışı etkili olabilir. İzmir'de hafif yağmurlu bir hava hakimken, Trabzon'da yoğun kar yağışı beklenmektedir. Bu durum, Türkiye'nin coğrafi yapısının çeşitliliği ve iklim koşullarının farklılığı sebebiyle farklı hava tahminleri yapıldığını göstermektedir.

'GÜNLÜK BURÇ YORUMU'

 

Etiketler:
hava durumu

DİĞER HABERLER