Adana Büyükşehir Meclisi Nisan Ayı 2. Oturumu

Büyükşehir Belediye Meclisi ikinci oturumunu yaptı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 Yılı Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. oturumu yapıldı. Meclisin ikinci oturumunda, Büyükşehir Belediyesi’nin İhtisas Komisyonları Üyeleri ve Faaliyet Raporu görüşüldü.Büyükşehir Belediye Meclisi ikinci oturumunu yaptı

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Zeydan Karalar başkanlığında, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından yeni seçilen meclis üyeleriyle ikinci kez toplandı.

Toplantıda meclis bünyesinde faaliyet gösterecek Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim-Kültür-Gençlik ve Spor Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Kanunlar Komisyonu, Ulaşım Komisyonu, Kadın Erkek Eşitlik Komisyonu, Kırsal Kalkınma, Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu, Turizm ve Sanat Komisyonu, Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyonu, Sosyal Hizmetler, Engelliler ve Halkla İlişkiler Komisyonu, AB ve Dış İlişkiler Komisyonu, Kentsel Yenilenme ve Kent Estetiği Komisyonu ile Deprem ve Doğal Afetler Komisyonu üyeleri belirlendi.

Komisyon üyelerinin belirlenmesinin ardından Adana Büyükşehir Belediyesi 2023 Faaliyet Raporu görüşüldü. Faaliyet Raporu oylaması öncesi AK Parti Grup Sözcüsü Hıdır Bahçe söz alarak görüşlerini bildirdi.Bahçe konuşmasına 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimin ardından Adana’da seçimi kazanan belediye başkanlarına başarılar dileyerek başladı. Bahçe, “Son derece demokratik bir ortamda olgunluk içerisinde geçen bir seçim oldu. Bu seçim sonucunun tüm Adana’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Faaliyet Raporu’nu özetlemek gerekirse ben şahsen Adana’nın geldiği nokta itibarıyla, tüm meclis üyesi arkadaşlarımız Adana’da yaşadıkları bir günü gözlerinin önünde canlandırırsa Adana’mızın belediyecilik hizmetleri açısından geldiği noktayı çok rahat görebilirler.” dedi.


“MİLLETİMİZ ADANA’DA BİZE MUHALEFET GÖREVİ VERDİ”

Yeni dönemde merkezi hükümetin desteğiyle Adana’da temel sorunların çözülebilmesi için çalışılması gerektiğini aktaran Bahçe şunları söyledi:

“Bu dönem Adana’ya bir şeyler yapalım. Hep beraber yapalım. Milletimiz bu dönem Adana Büyükşehir Belediyesi’nde muhalefet görevi verdi. Ama biz hükümet mensubu bir partinin temsilcileriyiz. Bir vilayet merkezi hükümetin desteğini alamazsa belediyenin imkanlarıyla temel projeleri gerçekleştirmek mümkün değil. Temel projeleri beraber yürütmemiz gerekiyor. Ulaşım başta olmak üzere bizim çok ciddi problemlerimiz var.  Bundan sonraki süreçte bizi yok saymazsanız biz merkezi hükümet adına her türlü desteği katkıyı merkezi hükümet adına size vermeye hazırız. Biz elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.”
“ADANA DEYİNCE GERİSİ TEFERRUAT”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da yaptığı konuşmada önceki dönemde meclisin çok önemli işler başardığını öne sürdü. Başkan Karalar, “Elbette zaman zaman tartışmalarımız oldu. Zaman zaman siyasete girdik. Bunlar çok tabii şeyler. Bunları mesele de yapmamak lazım. Bizim aramızda bir mesele olmaz. Tabi ki tartışacağız. Ama bizim Adana deyince gerisi teferruat dememiz lazım. Ortak payda da bulaşabilmemiz lazım. Bu dönem çok daha şeffaf çok daha paylaşımcı bir dönem geçiririz diye ümit ediyorum.” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER

Adana Valisi Köşger, Kozan’da
Adana Valisi Köşger, Kozan’da
23 Mayıs 2024 Perşembe