Adana'da Büyükşehir Belediyesi'nde Silahlı Saldırı

Büyükşehir’de silahlı şok saldırı! Saldırının perde arkasında ne var?

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, makam odasında silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı.


Büyükşehir’de silahlı şok saldırı! Saldırının perde arkasında ne var?

Yerel seçimlere kısa bir süre kala, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde silah sesleri duyuldu. Öğle saatlerinde, Adana Büyükşehir Belediyesi Zeydan Karalar’ın Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük’e, Belediye Ekmek Fabrikası’nda çalışan Mikail G. isimli personel silahla ateş açtı. Göğsünden üç kurşunla ağır yaralandığı öğrenilen Samet Güdük hemen yakınlardaki özel bir hastaneye kaldırıldı. Olaydan sonra kaçan silahlı saldırgan daha sonra silahıyla birlikte yakalandı.

ÇOK YÖNLÜ TAHKİKAT BAŞLATILDI

Büyük yankı uyandıran silahlı saldırı sonrası Adana Valiliği konuya ilişkin açıklama yaptı. Saldırıyla ilgili çok yönlü tahkikata başlandığı vurgulanan Valilik açıklamasında, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, Adana Büyükşehir Belediyesi içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır bir şekilde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede ameliyata alınmıştır. Olayın alacak verecek meselesi yüzünden Adana-1980 doğumlu, Belediye Halk Ekmek çalışanı M. G. isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte olay akabinde yakalanmıştır” denildi.

CHP Adana il Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu da, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, Özel Kalem Müdürvekili Samet Güdük’ün sevilen bir kişi olduğunu söyledi. Güdük’ün durumunun kritik olduğunu bildiren CHP İl Başkanı Tanburoğlu, sürekli doktorlarla irtibat içinde olduklarını dile getirdi. Tanburoğlu, "Çok üzgünüz, Samet'in yakınları bizim de yakınlarımız, umarım bunu atlatabiliriz. Samet bey tüm Adana halkının, belediye çalışanlarının çok sevdiği bir kişidir” dedi.

2.5 MİLYON LİRALIK ALACAK VERECEK MESELESİ

Gazette.com.tr’nin edindiği bilgilere göre saldırının, 2.5 milyon liralık bir alacak verecek meselesinden kaynaklandığı ileri sürüldü. Güvenlik güçlerine teslim olan şüpheli Mikail. G’nin de ilk ifadesinde benzer şeyler söylediği ortaya çıktı. Gazette.com.tr’nin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, şüpheli Mikail G.’nin daha önceleri de bazı nedenlerden dolayı, belediye yönetimiyle sorunlar yaşadığı öğrenildi. Şüpheli Mikail G.’nin daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile görüştürülerek, yaşanan sıkıntılara geçici bir çözüm bulunduğu ve işine devam ettiği kaydedildi.

Olayla ilgili çok yönlü soruşturma sürüyor.

 

Etiketler:
adana

DİĞER HABERLER