Büyükşehir’den Öğrencilere Gençlik Kampı

Büyükşehir’den öğrencilere gençlik kampı

Adana Büyükşehir Belediyesi, final sınavları öncesinde üniversite öğrencilerine yönelik doğa kampı gerçekleştirdi.

Büyükşehir’den öğrencilere gençlik kampı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın gençlere, çocuklara, eğitime ve sosyal belediyeciliğe verdiği önemi vurgulayarak gerçekleştirilen gençlik kampı, Karataş ilçesinde düzenlendi. Kamp, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Öğrenci İletişim Merkezi bünyesinde yer alan, Çukurova Üniversitesi, Alpaslan Türkeş ve Çağ Üniversiteleri'nden gönüllü öğrenciler ile birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi ve Karataş Belediyesi iş birliğiyle organize edildi. Etkinliğin koordinasyonunu ise Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler ile Gençlik Spor daireleri üstlendi.


Kamp, 2 gün boyunca 200'den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Öğrenciler, finaller öncesi dinlenme fırsatı buldukları gibi moral motivasyonlarını artırmak için çeşitli sportif, kültürel ve hobi etkinliklerine katıldılar. Kamp süresince konserler, DJ performansları, halk oyunları, plaj futbolu, plaj voleybolu, dart, zumba, yoga, satranç, doğa yürüyüşleri, taş boyama ve ebru sanatı gibi çeşitli etkinlikler düzenlendi.


Adana Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, gençlere yönelik bu tür etkinliklerin yıl boyunca devam edeceğini ve desteklerinin süreceğini belirttiler.


 

DİĞER HABERLER