Zeydan Karalar Vali Yolu'ndaki Eksikleri Bitiremedi

Büyükşehir'in Vali Yolu Caddesi’ndeki çalışmaları park sorununa neden oldu

Adana’nın Seyhan ilçesindeki Vali Yolu Caddesi’nde yapılan kaldırım düzenlemesinin ardından park sorunu yaşanmaya başladı. Uyarı tabelasının olmadığı caddede sürücülere ceza yazılıyor.


Büyükşehir'in Vali Yolu Caddesi’ndeki çalışmaları park sorununa neden oldu

Şehir merkezinde sık kullanılan caddelerden Vali Yolu Caddesi’nde daha önce park alanı bulunan alanda yapılan yeni kaldırım düzenlemesinin ardından sürücüler park yapan araçlar nedeniyle zorluk yaşıyor.

Cadde girişinde ‘Çift Yönlü Trafik İşareti’nin bulunmaması sürücülerde kafa karışıklığına sebep oluyor. Park yapılamaz uyarı tabelasının da bulunmadığı caddede araç sahipleri araçlarını yol kenarına park ediyor.Kaldırım düzenlemesi öncesi sınırlı sayıda aracın park yapabildiği caddede Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından seçimden önce başlatılan ve bitimi günler süren kaldırım ve yaya yolu düzenleme çalışması sonrası vatandaşlar araçlarını park edebilecek bir yer bulamıyor.


PARK YAPAN SÜRÜCÜLERE CEZA!

“Park Yapılamaz” uyarısının bulunmadığı caddede sürücüler ve cadde üzerinde iş yeri bulunan esnaf da mağdur oluyor. Yol kenarına park eden araçlara uyarı tabelası bulunmamasına rağmen ‘hatalı park’tan dolayı ceza yazılıyor.KALDIRIM ÇALIŞMASI UZUN SÜRDÜ

31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri öncesi başlatılan yaklaşık 180 metre uzunluğundaki caddedeki kaldırım yenileme çalışması ise uzun sürdü. Cadde üzerinde iş yeri bulunan esnaflar, çalışmanın uzun sürmesinden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Zeydan Karalar’a tepki göstermişti.

VALİ YOLU CADDESİ'NDE EKSİKLİKLER BİTİRİLEMEDİ

Kaldırım ve yaya yolu düzenlemesinin ardından oluşan eksiklikler ise Büyükşehir Belediyesi tarafından giderilmedi. Ana caddeye çıkan sokaklarda alt yapının taşınması için açılan çukurlar da kapatılmadı.

 

DİĞER HABERLER

Adana Valisi Köşger, Kozan’da
Adana Valisi Köşger, Kozan’da
23 Mayıs 2024 Perşembe