Çoban Yurtçu'yu Anma Töreni

ÇGC kurucu başkanı: Çoban Yurtçu'yu anma töreni

ÇGC kurucu başkanı: Çoban Yurtçu'yu anma töreni

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin Kurucu Başkanı M. Çoban Yurtçu, vefatının 43. yıldönümünde Şıhlı Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanvekili Cafer Esendemir, Yurtçu'nun mesleki dürüstlüğünü ve katkılarını vurguladı. Anma törenine, ÇGC üyeleri ve gazeteciler katıldı.Çoban Yurtçu’yu anma töreninde konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanvekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir; merhum Başkan Çoban Yurtçu’yu her zaman minnet ve şükranla andıklarını dile getirdi.

Esendemir, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin Adana’da ilk temsilcisi de olduğuna dikkat çekerek; Yurtçu’nun ilkeli duruşu, meslek ilkelerine olan bağlılığı, iş disipliniyle de mesleğimizin saygınlığının bir göstergesi olduğunu belirtti.Esendemir, “Kurucu Başkanımız merhum Çoban Yurtçu’yu minnet ve şükranla anıyoruz.Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin kurumsal yapısı ve toplumdaki saygınlığıyla bugünlere ulaşmasındaki katkısı asla unutulmaz. Bugün bir kez daha huzurundayız. Kendisini asla unutmayacağız. Ruhu şad, mekanı cennet olsun”dedi.ÇGC’nin kurucu üyeleri arasında yeralan Abdulvahap Ünkat da konuşmasında; merhum kurucu başkan Çoban Yurtçu’yu minnetle andığını belirterek, “İlkeli, dürüst ve eğitimci bir kimliği bulunan meslek büyüğümüz Çoban Yurtçu ağabeyi rahmet ve şükranla anıyorum. ÇGC’nin kuruluşunda kendisiyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadım.. Kurucusu olduğu Çukurova Gazeteciler Cemiyeti; 49 yıldır O’nun hedefleri doğrultusunda, çizdiği yolda geleceğe emin adımlarla yürüyor.


Uzun yıllar geçmesine ragmen her yıl ölüm yıldönümünde kabri başında merhum kurucu başkanımızı anmak, Cemiyetimizin kurumsallığını ve kadirşinaslığını, vefa duygusuna verdiği önemi göstermesi açısından da çok önemli. Bugün bir kez daha kabri başında bir aradayız. Çoban ağabeyimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun”diyerek ifade etti.
ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Akköse ve Çetin Ulucan, Onur Kurulu Üyesi A.Vahap Ünkat, ÇGC Müdürü Yusuf Aslan, Düzce Gazeteciler Cemiyeti kurucu Başkanı Tuncay Türkgülü,  TSYD Adana Şube Müdürü Mehmet Önal ve gazeteci Mehmet Özer katılım sağladı.


 

DİĞER HABERLER

Hulk’un doğum günü kutlandı
Hulk’un doğum günü kutlandı
11 Nisan 2024 Perşembe