CHP Pozantı İlçe Başkanlığı’na Saldırı

CHP Pozantı İlçe Başkanlığı’na saldırı

CHP Pozantı İlçe Başkanlığı’na saldırı

Pozantı İlçe Başkanlığı binasının camları kırıldı ve bu olayla ilgili detaylı bir soruşturma başlatıldı.

CHP İlçe Başkanı Fahri Çay, Atatürk Caddesi'ndeki iki katlı ilçe binasının zemin ve ilk katındaki bazı camların kırık olduğunu fark etti ve derhal durumu polise bildirdi. Polis ekipleri olay yerine sevk edilerek incelemelerde bulundu ve soruşturma başlatıldı.
Çay, yaptığı açıklamada, bu saldırıyı kınayarak, "Pozantı'mızı bu tür saldırılar ve provokasyonlarla karıştırmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz." dedi. Ancak, yaşanan bu olayın detayları ve arkasındaki nedenler henüz netlik kazanmamıştır.
AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, saldırının demokrasiye ve hukuka karşı yapılan bir ihlal olduğu vurgulanarak, "Pozantı'mıza yakışmayan bu tarz provokatör eylemlerin tekrar yaşanmamasını diliyoruz." denildi.
MHP İlçe Başkanlığı da benzer bir kınama mesajı yayımlayarak, demokratik süreçlere zarar veren bu tür olayları kınadıklarını belirtti ve "Pozantı'nın huzurunu bozan bu olayı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Pozantı, birlik ve beraberlik içinde daha güzel günleri hak ediyor." ifadelerine yer verdi.
Şu aşamada, olayın arkasındaki nedenler ve sorumluları net olarak belirlenene kadar soruşturma devam edecek ve ilgili yetkililer tarafından gerekli adımlar atılacaktır.

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı