CHP Seyhan'da Ön Seçime Gölge Düştü

CHP’de ön seçim sonuçları ortalığı karıştırdı

CHP’de ön seçim sonuçları ortalığı karıştırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana örgütlerinde kargaşa yaşandığı öğrenildi. Geçen hafta cumartesi günü ilçe belediye meclis adaylarını belirlemek amacıyla Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam’da parti üyelerinin katılımıyla ön seçim yapan CHP’de, liste sonuçları hem şaşırttı hem de tepki çekti.

 Seyhan Belediyesi meclis üye adaylığı için pazar akşamı geç saatlere kadar süren oy sayım işleminde, partililerin salondan ayrılmasıyla birlikte sandıklara mühadale edildiği ileri sürüldü. CHP Genel Merkezi’nin gönderdiği iki görevliye de sandıklara yeteri kadar sahip çıkmadıkları gerekçesiyle tepki gösteriliyor.

Belediye Meclis üyesi adaylarının belirlenmesi için yapılan ön seçimlere, Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Zeydan Karalar’ın etkisinin büyük olduğunu savunan partililer çıkan sonuçlara itiraz edip, tepki gösterdiler. Partililer tepkilerini, “Yıllardır bu partiye emek veren isimler, listede son sıralarda yer alırken ya da listeye hiç giremezken, adını, sanını duymadığımız kişilerin seçilecek yerlere yerleşmesi anlaşılır bir durum değil. Bu durumun peşini bırakmayacağız” diyerek, getiriyorlar.

Oylama sırasında, partililerin çoğuna önceden hazırlanmış belediye meclis üyesi aday adaylarının isimlerinin yazıldığı blok liste verildiğini iddia eden partililer, kendilerinin iradelerine ipotek konulduğuna dikkat çektiler. Öte yandan, ön seçim sonuçlarına itiraz eden birçok partilinin ise, Seyhan İlçe Başkanlığı’na gelerek, ortalığı birbirine kattığı öğrenildi.

 

Etiketler:
CHPAdana

DİĞER HABERLER

Adana
Adana'da kayıp genç ölü bulundu
29 Şubat 2024 Perşembe
Çukurova
Çukurova'dan işçilere rekor zam
29 Şubat 2024 Perşembe
Adana
Adana'da İlham Zirvesi düzenlendi
28 Şubat 2024 Çarşamba
Çöplük sorununa çözüm sözü
Çöplük sorununa çözüm sözü
28 Şubat 2024 Çarşamba