Çiftçilere Soya Tohumu Dağıtıldı

Çiftçilere soya tohumu dağıtıldı

Çiftçilere soya tohumu dağıtıldı

Adana'da çiftçilere yönelik hibe destekli 22 ton soya tohumu dağıtımı gerçekleştirildi. 

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE) Projesi" kapsamında Adana'daki üreticilere hibeli tohum dağıtımı devam ediyor.
Proje kapsamında, Adana'nın Seyhan, Çukurova, Sarıçam, Yüreğir, Kozan, Ceyhan, Yumurtalık, Karataş ve İmamoğlu ilçelerinde bulunan 64 üreticiye 2 bin 200 dekar tarım arazisi için 22 ton hibe destekli soya tohumu dağıtıldı.
İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, İmamoğlu ilçesinde gerçekleştirilen soya tohumu dağıtımı programında yaptığı konuşmada, Adana'daki üreticilerin üreterek 85 milyonu doyurma gibi bir sorumluluğu olduğunu vurguladı.
Kökçüoğlu, Bakanlığın çiftçilere sunduğu desteklerle her zaman yanlarında olduklarını belirtirken, Adana'da soya, ayçiçeği, fasulye ve nohut tohumları gibi çeşitli desteklerle üreticilere yardımcı olduklarını ifade etti. Ayrıca, dağıtılan soya tohumlarının ülkedeki yem ve yağ ihtiyacına katkı sağlayacağını da dile getirdi.
Proje kapsamında tohum desteği alan çiftçiler de verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini iletti. Özellikle basınçlı sulama sisteminin gelmesiyle gelirlerinin arttığını belirten çiftçiler, verilen tohumların girdi maliyetini azalttığı için memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı