Kültür veTurizm Bakanlığı Çoksesli Korosu Adana'da

Çoksesli koro depremzede çocuklarla

Çoksesli koro depremzede çocuklarla

Kültür ve Turizm Bakanlığı korosu, Adana'da depremzede çocuklara özel eğitim konseri verdi.

Şef Burak Onur Erdem liderliğindeki koro, çocuklara koro müziği hakkında bilgi verirken, çeşitli eserler seslendirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün desteğiyle gerçekleştirilen etkinlik, depremzedelerin mutluluğunu artırdı.Şef Burak Onur Erdem'in yönettiği koro, Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu'nda depremzede çocuklar için eğitim konseri verdi.

Erdem, çocuklara koro müziği kavramlarını anlattı ve bazılarının şeflik deneyimi yaşadığı etkinlikte koro çeşitli eserler seslendirdi.Koro Müdürü Savaş Sakarya, Çukurova Senfoni Orkestrası ile verecekleri"Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri" öncesinde depremzedelerle buluştuklarını belirtti.


Çocuklarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Sakarya, "Eğitim amaçlı konserimizde çocuklarımızı mutlu edecek, beraber katılarak söyleyebilecekleri şarkılardan oluşan bir repertuvar oluşturduk. Çocuklarımız hem dinleyecekler hem söyleyecekler. Koromuzla beraber bu mutluluğu büyüterek burada yaşatacağız."şeklinde ifade etti.
 

DİĞER HABERLER

Hulk’un doğum günü kutlandı
Hulk’un doğum günü kutlandı
11 Nisan 2024 Perşembe