Sarıçam'ı Yeşillendiren Çöplük Projesi: Yusuf Özer

Çöplük sorununa çözüm sözü

Çöplük sorununa çözüm sözü

İYİ Parti'nin Sarıçam Belediye Başkan Adayı Av. Yusuf Özer, çöplük sorununu çözmek için somut planlarını açıkladı. Gültepe Mahallesi'nde bulunan bir sitenin sakinlerine hitap eden Özer, çöplük alanını yeşillendirecek ve Sarıçam’ın çehresini değiştirecek projelerini duyurdu.


"Çöplük Kalkacak, Sarıçam Kalkınacak!" sloganıyla yola çıktığını belirten İYİ Parti Sarıçam Belediye Başkan Adayı Av. Yusuf Özer, çöplüğün 3 yıl içinde tamamen kaldırılacağını ve yerine Atatürk Parkı ismini verdiği Türkiye'nin en büyük merkez parkı olacak parkın inşa edileceğini dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Özer, “1. yılda uygun yer seçimini tamamlayacağız. 2. yılda seçilen yerlerde imalat ve inşaata başlayacağız. 3. yılda ise çöplüğün tamamen kaldırılmasını ve yerine çevre dostu, sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak Atatürk Parkı'nı halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Bu parkın sadece Sarıçam'ın değil, Adana'nın da sosyal yaşam merkezi olacağını vurgulayan Özer, park içinde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle bölge halkına hizmet verileceğini ifade etti. Çöplük alanının dönüşümüyle Sarıçam'ın yeşil bir cennete dönüşeceğini ve bu projenin çevre kirliliğine son vereceğini belirten Özer, Sarıçamlıların desteğini beklediğini söyledi.

İYİ Parti Adayı Av. Yusuf Özer, “Yerel yönetim anlayışımızda çevre ve insan sağlığını merkeze alıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir çevrede yaşaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu vizyon projemizle Sarıçam, Adana'nın yıldızı olacak” diyerek halkın oyuna talip olduğunu belirtti.

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı