ÇSG’nin Çukurova Ödülü/2024

ÇSG’nin Çukurova Ödülü/2024

Çukurova Sanat Girişimi’nin (ÇSG) 50. kuruluş yılına giren Türkiye Yazarlar Sendikası’na (TYS) vermeyi kararlaştırdığı Çukurova Ödülü 2024 düzenlenecek törende TYS’nin 1 no’lu üyesi, Genel Başkan Adnan Özyalçıner alacak.

ÇSG’nin Çukurova Ödülü/2024

Türkiye Yazarlar Sendikası'na (TYS) verilecek olan Çukurova Ödülü/2024 bugün yapılacak törenle Genel Başkan Adnan Özyalçıner'e sunulacak. Çukurova Sanat Girişimi'nin (ÇSG) düzenlediği tören, 25 Mart 2024 Pazartesi günü saat 18.00'de gerçekleştirilecek. Tören öncesinde saat 16.30'da Yazarlarevi'nde bir söyleşi yapılacak. Tören ve söyleşi, ÇSG'nin YouTube kanalından canlı olarak yayımlanacak.Çukurova Ödülü, 16. kez düzenleniyor ve bu yıl Türkiye Yazarlar Sendikası'nın 50. kuruluş yılına ithafen veriliyor. Ödül, Torosların Boğası figürlü bir plaketten oluşuyor.
ÇSG Kurucusu Yazar Çetin Yiğenoğlu
, TYS'nin toplumsal sorumluluklarını yerine getirerek 50 yıldır demokratik kitle örgütü olarak faaliyet gösterdiğini belirtti. Ödül gerekçesinde TYS'nin yazınsal özgürlük mücadelesine verdiği önem vurgulanırken, bu yılki ödül sahibine bir kitap da hediye edilecek.Daha önce Çukurova Ödülü'nü alan isimler arasında Nihat Ziyalan, Taha Toros, Ayla Kutlu, Ülkü Tamer, Yaşar Kemal gibi önemli sanatçılar ve bilim insanları yer alıyor. Bu yılın ödülüne layık görülen TYS için hazırlanan kitap ÇSG'nin web sitesinde yayımlanmış durumda.

 

DİĞER HABERLER