Çukurova Belediyesi Cup: Tenis Turnuvası Heyecanı

Çukurova Belediyesi Cup açılış töreni yapıldı

Adana'nın geleneksel tenis etkinliği, 24. Çukurova Belediyesi Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası, muhteşem bir açılışla başladı.


Çukurova Belediyesi Cup açılış töreni yapıldı

Türkiye ve 25 farklı ülkeden gelen 236 sporcu, 22-28 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşen turnuvada ter dökecek. Tekler ve çiftler kategorilerinde düzenlenen turnuva, 28 Nisan'da final maçları ve kupa töreni ile sona erecek.


TURNUVADA BAYRAM KUTLAMASI

Çukurova Belediyesi’nin sponsorluğunda yapılan 24’üncü Çukurova Belediyesi Cup’ın açılış töreni ve Sporcu Gecesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği tek bayram olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan 23 Nisan’da yapıldı. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Adana Vali Vekili Ekrem İnci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) 5 eksperinden biri olan ATDSK bünyesindeki Türkiye’nin ilk uluslararası tenis akademisinin baş antrenörü Renato Vavassori, sporcular, antrenörler, sporcu aileleri ve kulüp üyeleri katıldılar. Yabancı ülkelerden gelen tenisçilerle Türk tenisçilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da birlikte kutladığı törene katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Kortlarda rakip olan tenisçiler sporcu gecesinde birlikte eğlendiler.


İLK GÜNKÜ AŞKLA

Törende konuşan turnuvanın ev sahibi ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, kurulduğu 1969 yılından bugüne Adana’ya, bölgeye ve ülkemize hizmet veren kulüpte sonsuz güçle, ilk günkü aşkla sporcu yetiştirmeyi sürdürdüklerini söyledi. Ay yıldızlı bayrağa hizmet yolunda destek veren bakanlıklara, Adana’nın tüm yöneticilerine, belediye başkanlarına, işadamlarına teşekkür eden Keskin, “Kendi kendine yetebilen, devamlı bir şeyler istemek yerine bir şeyler vermek için çaba harcayan, konuşan değil üreten insanlarla dolu olan kulübümüz, 12, 14 16, 18 yaşlarda milli takıma oyuncu vermeye devam ediyor. Bunu ilke edinmiş bir kulübe sahip çıkan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Turnuva sponsoru Çukurova Belediyesi’ne de teşekkür eden Keskin, “Çukurova belediye başkanım, kıymetli dostum Emrah Kozay’a, Adana’da sporun ve sporcunun yanında olan genç kardeşime, vizyonu için, misyonu için şükranlarımı iletiyorum” diye konuştu.


‘GELECEĞİMİZ EĞİTİMLİ NESİLLERDE’

Sporun kutsal olduğunu vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay da, spora ve sporcuya her zaman destek vereceklerini söyledi. ATDSK’nın Adana için kazanç olduğunu kaydeden Başkan Kozay, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de ve Türkiye’nin geleceğinde en çok ihtiyacımız olan şey eğitimli insanlardır. Türkiye’nin geleceğini kurtaracak olan eğitimli genç nesillerdir, yarının büyükleridir. Atatürk bundan 100 yıl önce boşuna bu memleketi bizlere emanet etti. Bize emanet ettiği o değeri, bugün bizi bir araya getiren, özgürce yaşamamızı sağlayan ve bizi halk, birey haline getiren Cumhuriyet değerlerini korumak çok önemli. Bir sporcudan asla zarar gelmez. Bugün Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi olan kötü alışkanlıklar spor yapmayan insanlarda oluyor. Spor yapan insanlar her zaman kötü alışkanlıklardan uzak duruyor, memleketine, memleketinin geleceğine faydalı birey oluyor. O yüzden benim için spor kutsal bir iş. Ayyıldızlı bayrağımızın renginde aydın insanların atalarının kanları var. Cumhuriyetimizin kazanımları o kadar kolay elde edilmedi ve onları da asla kaybetmeyeceğiz. ‘Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü, bu memlekette bu güzel Adana’da doğmuştur’ diyen atamız, Kurtuluş savaşı hissiyatının Adana’da atıldığını söylüyor. Atatürk’ün resmiyette Adana’ya geldiği tarih çok fazla değildir. Ama gayrı resmi olarak defalarca gelmiştir. Seyhan’a, Çukurova’ya, Kozan’a, Aladağ’a gelmiştir ve Kurtuluş mücadelesinin hissiyatını burada almıştır. Çoban ateşini bu güzel memlekette, bu güzel Adana’da yakmıştır. Biz de o yanan ateşi Adanalılar olarak devam ettirmekte kararlıyız.  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda böylesine anlamlı bir etkinliği organize eden Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü Başkanı Ali Refah Keskin ve yönetimine teşekkür ediyorum. Turnuvada ter dökecek tüm sporculara başarılar diliyorum.”


ATDSK ADANA’NIN MARKA DEĞERİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak söze başlayan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar da “Bu bayramı bizlere, çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına minnet duyduğumuzu ifade etmek isterim. Adana bir spor şehri ve marka olan birçok değeri var. Ama en önemli markalarından bir tanesi de bugün içerisinde bulunduğumuz bu tesis. Bu tesiste hem ulusal, hem uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yaptık. Bugün de marka değeri olan bu organizasyon içerisinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah burada çok daha büyük şampiyonlar yetiştireceğiz, çok daha güzel organizasyonlar yapacağız. Canla başla çalışarak ATDSK’yı Adana’nın marka değeri yapan Başkan Ali Refah beyi ve ekibini canı gönülden kutluyorum” dedi.


SPORA DESTEĞİN ÖNEMİ

Onlarca ülkeden çocukları 23 Nisan haftasında uluslararası bir tenis organizasyonunda Adana’da misafir etmenin anlamlı olduğunu bildiren Adana Vali Vekili Seyhan Kaymakamı ve Çukurova Kaymakam Vekili Ekrem İnci de şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza, bizlere armağan ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü kuruluş yıldönümünde, böyle güzel bir günde tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.  Gerçekten sporun olduğu yerde kötülük olmaz. O nedenle spora her zaman destek olmamız gerekiyor. Ali başkanımızı tebrik ediyorum. Tesisler muhteşem ve yatırımlarını sürdürüyorlar. Belediyelerimizin de destek vermesi güzel. Hepimiz biriz beraberiz. Bu ülke bizim. Başka birileri gelip güzelleştirecek değil. Biz birlik beraberlik içinde olup, birlikte yapacağız. Turnuvada emeği geçen herkesi kutluyorum. Turnuvaya katılan sporculara başarılar diliyorum. Adanalıları da bu güzel turnuvada yapılacak maçları izlemeye davet ediyorum.”

 

DİĞER HABERLER

15 Günlük Hava Durumu I Adana
15 Günlük Hava Durumu I Adana
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Ayar-3 operasyonu düzenlendi
Ayar-3 operasyonu düzenlendi
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Ankutsan üretim rekorunu kutladı
Ankutsan üretim rekorunu kutladı
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Altınoran’dan sanat şöleni
Altınoran’dan sanat şöleni
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Adanalılar Athena ile coştu
Adanalılar Athena ile coştu
18 Mayıs 2024 Cumartesi