Çukurova Belediyesi'den İşçilere Rekor Zam

Çukurova'dan işçilere rekor zam

Çukurova'dan işçilere rekor zam

Çukurova Belediyesi'nde işçilerin sevinci, kadrolu çalışanlara yapılan rekor düzeydeki zamla doruk noktasına ulaştı. En düşük kadro işçi maaşları yüzde yüz artırılarak 47 bin liraya çıkarıldı. Başkan Soner Çetin, emekçilere olan desteğini vurgulayarak, "İşçilerimiz için ne yapsak azdır" dedi.
Çukurova Belediyesi’nde kadrolu işçilerin en düşük maaşı 47 bin lira oldu. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve DİSK Genel İş Sendikası Adana 2 Nolu Şube Başkanı Serdar Çapar arasında kadrolu işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Buna göre ücretlere yüzde yüz zam yapılarak en düşük kadrolu işçi maaşı 47 bin liraya yükseltildi. Bu artışın bir Türkiye rekoru olduğu bildirildi.
Çukurova Belediyesi işçileri arasında büyük sevince neden olan toplu iş sözleşmesinin imza töreninde konuşan DİSK Genel İş Sendikası Adana 2 Nolu Şube Başkanı Serdar Çapar, “Başkanımız Soner Çetin’e emekçi dostu yaklaşımından dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye rekoru olan maaş artışı benim şube başkanlığım dönemine kısmet oldu. Olumlu yaklaşımlarından dolayı Başkan Soner Çetin ve diğer belediye yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.👉 Soner Çetin'den belediye çalışanlarına rekor jest

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de her zaman işçinin emekçinin yanında olduklarını belirterek, “İşçilerimiz için ne yapsak azdır. Akılcı yönetimle belediyeyi borç batağından kurtardık ve düze çıkardık. Artık işçilerimize daha fazla imkan sağlayabiliyoruz. Bunun için çok mutluyuz. Her zaman işçimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Biliyorum ki onlar da bizim yanımızda olacaklar. 31 Martta haklı davamızda işçilerimizle birlikte büyük zafer kazanacağız. İşçi kardeşlerimizle kazanacağız” şeklinde konuştu. İşçi maaşlarında rekor bir artış yaptıklarını açıklayan Başkan Soner Çetin, “Umuyorum ki bu yaptığımız artışlar diğer belediyelere de örnek olacaktır” ifadesini kullandı.

Kısa bir süre önce yine Çukurova Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası Adana 2 Nolu Şube arasında şirket işçilerini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalanmış ve yine rekor bir artışla en düşük şirket işçisi maaşı 35 bin liraya çıkarılmıştı.  

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı