Demirçalı Engelli Personelleri Makamında Ağırladı

Demirçalı engelli personelleri makamında ağırladı

Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası vesilesiyle belediyede görev yapan engelli personeli makamında ağırladı.

Demirçalı engelli personelleri makamında ağırladı

Belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan engelli personellerle bir araya gelen Başkan Demirçalı, herkesin birer engelli adayı olduğunu belirterek, doğuştan ya da sonradan engelli olan bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak için toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düştüğünü vurguladı.


Engelli personellerle yapılan sohbette bir aile olduklarını vurgulayan Başkan Demirçalı, hizmetlerindeki özverilerinden dolayı engelli personeline teşekkür etti.


Engelsiz bir Yüreğir için çaba sarf ettiklerini ifade eden Başkan Demirçalı, "Engelli bireylerimizin topluma kazandırılması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi, toplumun güçlenmesine katkı sağlar. Yüreğir'de engelli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak çözümler üreteceğiz. Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılamak, Yüreğir'i engelsiz bir ilçe haline getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.
Personelin istek ve ihtiyaçlarını da dinleyen Başkan Demirçalı, günün anısına hediye verdi ve Engelliler Haftası'nın engelli bireylere karşı toplumdaki duyarlılığı artıracağını umut ettiğini belirtti.

 

DİĞER HABERLER