Emekliler Yılına Özel Çalışmalar Konuşuldu

Emekliler yılına özel çalışmalar konuşuldu

Adana SGK İl Müdürü Bilal Canbolat, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çıntımar’ı ziyaret ederek, ‘Emekliler Yılı’ na özel çalışmalar konuşuldu.

Emekliler yılına özel çalışmalar konuşuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024 yılını ‘Emekliler Yılı’ ilan etmesi ile çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Türkiye Yüzyılının Emektarları’ projesi kapsamında emeklilerin beklentilerini karşılayacak her türlü indirim ve ayrılacağın sağlanabilmesi için yapılan çalışmalar istişare edildi.

SGK İl Müdürü Canbolat ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü  Muzaffer Çıntımar “Ömürlerinin en güzel yıllarını; aileleriyle birlikte ülkemiz ve milletimiz için çalışarak, Türkiye için katma değer üreterek harcayan emeklilerimizi baş tacımız olarak görüyoruz.” dediler.

Emeklilere Özel Avantajlar

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından duyurulan Seyahatsever projesi, emekliler için de kapılarını açtı.

Başvuruların başladığı projede, emekliler 5 gün boyunca ücretsiz konaklama imkanından yararlanabilecekler. Başvurular 25 Ağustos tarihine kadar sürecek.

Bu uygulamanın emeklilerin yaz aylarındaki konaklama ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladığı vurgulandı. Emekliler de gençler gibi ALO GSB hattını kullanarak başvurularını yapabilecek ve tercih ettikleri yurtlarda 5 gün boyunca ücretsiz konaklama fırsatından faydalanabilecekler.

 

DİĞER HABERLER

Adana’ya dev liman projesi geliyor
Adana’ya dev liman projesi geliyor
17 Temmuz 2024 Çarşamba