Evde Uyuşturucu Satarken Yakalanan Sanığa Hapis

Evde uyuşturucu satarken yakalanan sanığa hapis

Adana'nın Yüreğir ilçesindeki bir evde uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Evde uyuşturucu satarken yakalanan sanığa hapis

Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık H.G. cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanığın avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu.
Cumhuriyet savcısı, sanığın Levent Mahallesi'ndeki evine otomobille gelen bir kişiye sigara paketine gizlediği sentetik uyuşturucuyu satarken polis ekiplerince yakalandığını belirtti.
Savcı, olay tespit ve yakalama tutanağı, uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 8 bin 130 lira, evde bulunan hassas terazi, H.G'nin cep telefonunda uyuşturucu ticaretine ilişkin yazışmaları ile benzer suçlardan sabıkalı olması da dikkate alınarak sanığın, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devamını istedi.
Sanık H.G, savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını öne sürdü ve tahliye ile beraat talebinde bulundu.
Mahkeme heyeti, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırdığı H.G'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

 

DİĞER HABERLER