Firdevs Cingözler’den Çözüm Odaklı Projeler

Firdevs Cingözler’den çözüm odaklı projeler

Firdevs Cingözler’den çözüm odaklı projeler

Firdevs Cingözler, uzun yıllar siyasette yer almış bir isim olarak bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde konuşmasına başladı.

Çukurova'nın sorunlarını iyi bildiğini ifade ederek alt yapı, toplu taşıma, yolların kötü durumu ve semt pazarları gibi konularda sıkıntıların olduğunu vurguladı. Ayrıca, gençlerin ve çocukların sosyalleşebilecekleri alanlardan yoksun olduğunu belirtti ve kadınların ve yaşlıların da kent yaşamıyla ilgili talepleri olduğunu ekledi.
Cingözler, somut ve çözüm odaklı projelerle geldiğini vurgulayarak daha yaşanabilir bir Çukurova için yola çıktığını belirtti. Projelerini belirlerken temel ihtiyaçları dikkate aldıklarını ve halkın yüzünü güldüren belediyecilik anlayışını benimsediklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir'in desteğini aldığını belirten Cingözler, ilk projelerinden birinin Atatürk Kent Meydanı olacağını ve buranın çeşitli etkinlikler için bir buluşma noktası olacağını söyledi. Ayrıca, deprem simulatörleriyle öğrencilere eğitim verilmesini ve kültür ve sanata yönelik projelerin hayata geçirilmesini planladığını belirtti.

Cingözler, halkın pazar alanlarındaki şikayetlerine de değinerek pazar çevresindeki trafiği düzenleyerek ve otopark sorununu çözerek güvenliği sağlayacaklarını söyledi. Ayrıca, yaz aylarında alışveriş yapmakta zorlanan 65 yaş üzeri vatandaşlar için iklimlendirme sistemleri kuracaklarını açıkladı.

Bilim ve Araştırma Kütüphanesi gibi bilimsel düşünceyi teşvik eden projelere de yer veren Cingözler, toplumun bilgi çağında rekabet edebilmesi için bu tür yapıların önemli olduğunu vurguladı.

Son olarak, destekçileri arasında bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya'nın da katılımıyla gerçekleşen proje tanıtım toplantısında Cumhur İttifakı'nın adayı olarak Cingözler'in desteklendiği belirtildi. Ayrıca, toplantıya diğer büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının da katıldığı ifade edildi. 

DİĞER HABERLER

MEB
MEB'den Gastronomi Festivali
18 Nisan 2024 Perşembe