Gülşen Doğan, Gesam Adana Başkanlığına Seçildi

GESAM Başkanlığı'na Gülşen Doğan seçildi

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Adana Şube Başkanlığı olağan genel kurulunda Gülşen Doğan üçüncü kez Başkanlığa seçildi.

GESAM Başkanlığı'na Gülşen Doğan seçildi

Seyhan Belediyesi Kudeb Evi Toplantı Salonunda başlayan genel kurulun Divan Başkanlığını Fahri Pelit yaptı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gülşen Doğan, faaliyet raporunu okudu. Diğer raporların okunması ve ibrasından sonra teşekkür konuşması yapan Doğan, “İlk kez 2020 yılında olağan genel kurul toplantımızda bana vermiş olduğunuz başkanlık yetkisi ile başlayıp 2022 ve bugünde 2024 yılında 6. olağan genel kurul toplantımızda oy birliği ile yola benimle devam etmek istemeniz bana onur ve gurur verdi” dedi.Doğan, ”3. Dönem başkanlık onurunu bana ve yönetim kurulumuza yetki vermeniz sorumluluğumu bir kat daha artırarak sanatın ve sanatçının gerçek değeri görmesi açısından gerekli çalışmalara ağırlık verilecektir” dedi.

Sanatın evrensel bir dil olduğunu, sanatın ruha ve göze hitap eden ve birleştirici ve iyileştirici özeliği olduğunu vurgulayan Doğan, “Geçen başkanlık dönemlerimde olduğu gibi yeni dönemde de üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde konferanslar, sergiler, sanat çalıştayları, sanatsal, kültürel gezilerimiz ve etkinliklerimiz devam edecektir. Ulusal ve uluslararası platformlarda sanatın gücünü hissettireceğiz. Sanatın her dalında bir arada el ele olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.Tek listeli seçimde GESAM Adana şube başkanlığı Yönetim kurulu üyeleri Gülşen Doğan başkanlığında Tevfik Gökdemir, Ferah Eker, Nuri Börüban, Gülay Yılmaz, Ayşe Sezen ve Yurdagül Sidal’den oluştu.

 

Etiketler:
GESAM

DİĞER HABERLER