Göçmen Kaçakçılığıyla İlgili 2 Kişi Tutuklandı

Göçmen kaçakçılığıyla ilgili 2 kişi tutuklandı

Göçmen kaçakçılığıyla ilgili 2 kişi tutuklandı

Adana'nın Ceyhan ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, yurda yasa dışı yollarla giriş yapan 10 Suriye uyruklu şahıs yakalandı. 

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda gözaltına alınan bu şahısların yasa dışı geçişlerine yardım ettikleri iddiasıyla 2 şüpheli tutuklandı.
Operasyon kapsamında ele geçirilen Suriye uyruklu kişiler, jandarma tarafından gözaltına alındı ve sorguları yapılmak üzere adli makamlara teslim edildi. Aynı operasyonda, göçmen kaçakçılığı suçlamasıyla yakalanan 2 zanlı ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Söz konusu olay, Adana Valiliği tarafından yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu. Valilik açıklamasında, illegal göçmen geçişlerine karşı sıkı önlemler alındığı ve bu tür faaliyetlere karışanların adalete hesap verdiği vurgulandı.
Yakalanan göçmenlerin İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildiği belirtilirken, jandarma ekiplerinin illegal göçmen kaçakçılığı ve benzeri suçlarla mücadelesinin kararlılıkla devam edeceği ifade edildi. Bu tür operasyonlarla yasadışı göçmen akışının önlenmesi ve kamu düzeninin sağlanması hedefleniyor.

 

DİĞER HABERLER