Huriye Küpeli Kan MHP'den Aday Adayı Oldu

Huriye Küpeli Kan, MHP’den Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı

Huriye Küpeli Kan, MHP’den Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı

Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Milliyetçi Hareket Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuru yaptı.

Huriye Küpeli Kan, 1 Aralık 2023 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için istifa etti.

HURİYE KÜPELİ KAN KİMDİR?

Mersin'in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Tarsus'ta tamamladı. Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Osmaniye Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Denizli Güney İlçesi Kaymakam Vekilliği, Bilecik İnhisar İlçesi Kaymakam Vekilliği görevlerinin ardından, ilk olarak Gaziantep Yavuzeli Kaymakamlığına atandı. Yavuzeli Kaymakamlığı görevi sonunda iki yıl Batman'ın Hasankeyf ilçesinde, bir yıl Hatay'ın Altınözü ilçesinde, dört yıl Adana'nın Karaisalı ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2011 yılında Adıyaman'a Vali Yardımcısı olarak atandı. Bu görevinden sonra 2012'de Kaynarca Kaymakamlığına, son kararname ile de Osmaniye Vali Yardımcılığına getirildi. 1 Eylül 2018 tarihinde Adana Vali yardımcısı olarak atandı.

 

DİĞER HABERLER