Adana Kozan'da Kuran Kursu Öğrencisine İstismar

İmam tecavüz iddiasıyla tutuklandı

İmam tecavüz iddiasıyla tutuklandı

Adana Kozan'da Camii imamı, kuran kursuna gelen çocuğu 11 yıl boyunca istismar etti.

Adana'nın Kozan ilçesinde bulunan Ahmet Yesevi Camii'nin imamı M.A, 11 yıl boyunca camiideki Kur'an kursuna gelen bir çocuğu istismar ettiği iddiasıyla tutuklandı. Mağdur Ç.K, 11 yıl boyunca yaşadığı istismarın detaylarını anlattı.

Camii imamı M.A'nın kendisine dürüm ısmarladığını belirten mağdur Ç.K, "Beni sonra kandırarak imam odasına götürdü. Kendisine masaj yapmamı istedi. Bana 'Avratlardan daha gönüllüsün' dedi. Sonrasında eğilmemi istedi" şeklinde konuştu.

İstismarın yıllarca imam odasında yaşandığını belirten Ç.K, "Beni 'Seni kameraya çektim. Her gün buraya gelmezsen bu videoyu yayarım' diyerek tehdit etti. Ben de korktuğum için her gün sabah 9'dan yatsı namazına kadar camiide oluyordum" dedi.

Ç.K, istismarın her salı ve cumartesi günleri yatsı namazından sonra yaşandığını, imam M.A'nın kendisine "Seni seviyorum, canımsın" dediğini ve cinsel içerikli filmler açıp izlettiğini de ifadesinde belirtti.

İlk istismar olayının yaşandığında 9 yaşında olduğunu ifade eden Ç.K, istemediğini defalarca söylediğini ancak "Görüntülerini yayar seni rezil ederim" tehdidi nedeniyle korktuğunu belirtti.

Her cinsel istismar olayından sonra Ç.K, "Rezil olmaktan korktuğum için her şeyi yapıyordum" dedi ve imam M.A'nın istismarın ardından kendisinden "Gücüm yerine gelsin" diyerek kola ve baklava istediğini aktardı.

İstismarın 2022'nin Aralık ayına kadar devam ettiğini belirten Ç.K, babasının rezil olmaktan korktuğu için şikayet etmek istemediğini de ifadesinde belirtti.

Olayın akrabaları tarafından duyulmasının ardından istismar sanığı imam M.A'nın çağrıldığını ve önce yaptıklarını inkar ettiğini, sonra kabul ettiğini ifade eden Ç.K, yakınlarının kendisinden uzak durmasını istediğini belirtti.

İstismarın ortaya çıkmasının ardından imam M.A'nın babasıyla görüşmek için evlerine geldiğini ve imamın babasına, "Biz bu çocuğa sahip çıkıyorduk" dediğini dile getirdi.
 

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı