İYİ Parti Zeydan Karalar'a Mı Destek Veriyor

İYİ Parti “Türkeş” Soyadı ile Karalar’a mı hizmet ediyor?

İYİ Parti “Türkeş” Soyadı ile Karalar’a mı hizmet ediyor?

İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı, Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş’ı aday göstererek kazanma planları yapsa da, kent kamuoyu tam aksini düşünüyor. Kamuoyunda, Ayyüce Türkeş’le, MHP’nin oylarını bölmeyi hedefleyerek sonuca gitmeye çalışan İYİ Parti’nin esasında bu hamlesiyle, Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Zeydan Karalar’a seçim yarışında “hizmet etmenin” dışında hiçbir şeye yaramayacağı görüşü hakim.“MHP TABANI STRATEJİK PLANA DÜŞMEYECEKTİR”

Gazette.com.tr’de 25 Mart’ta İmtiyaz Sahibi İnci Gül'ün kaleme aldığı, “İYİ Parti, Ayyüce Türkeş Taş ve Türkeş soyadı” başlıklı yazıya da atıfta bulunan siyasi çevreler, MHP seçmeninin asla stratejik bir plana düşmeyeceğine vurgu yapıyorlar. İYİ Parti’nin Adana’da Ayyüce Türkeş’le seçim kazanma şansının sıfır olduğuna dikkat çeken bu çevreler, “MHP’nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş, vefatının üzerinden kaç yıl geçerse geçsin, Ülkücü Milliyetçi düşüncenin hep Başbuğ’u olarak kalacaktır. Bu tartışma konusu dahi edilemez, ancak Türkeş soyadının kullanılmak istenmesi, kullanmak isteyenlere kesinlikle bir yarar getirmeyecektir” diye konuştu.


STRATEJİK OY KULLANMA HESAPLARI

Aynı çevreler, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile DEM Parti arasında “stratejik oy kullanma” görüşmelerinin yapıldığını da anımsatarak, “Benzer senaryoya bilerek ya da bilmeyerek İYİ Parti de Adana’da hizmet etmektedir. Buradaki asıl amaç ve hesap Alparslan Türkeş’in adı kullanılarak, MHP’den oy çalmaya yöneliktir. Ama bu hesap sandıkta ete kemiğe bürünmeyecek, MHP tabanı sahnelenen bu senaryoyu elinin tersiyle iterek, sandığa gömecektir. Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Zeydan Karalar’a dolaylı yollardan da olsa seçim kazandırma girişimlerine, Türk milliyetçileri gereken dersi sandıkta vereceklerdir” ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 49
ÇGC 49'uncu yaşını kutladı
15 Nisan 2024 Pazartesi