Kadınlar Soruyor Başkanlar Cevaplıyor

Kadınlar soruyor başkanlar cevaplıyor

Kadınlar soruyor başkanlar cevaplıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu'nun katılımıyla gerçekleşen "Adana'nın Kadınları Soruyor Başkanlar Cevaplıyor" programında, beş belediye başkan adayı soruları cevapladı.

Programın başlangıcında Sarıeroğlu, Adana'ya duyduğu özlemi dile getirerek evinde olmanın mutluluğunu ifade etti. Fatih Mehmet Kocaispir'in liderliğinde diğer dört belediye başkan adayının da yan yana çalışarak Adana'ya her zaman destek olacaklarını vurguladı. Sarıeroğlu, tüm Cumhur İttifakı adaylarına başarılar dileyerek, Adana'nın güçlenmesi ve geleceğe yönelik planlamaların yapılması gerektiğini belirtti. Kadınların ve Adana'nın gücüyle başkan adaylarının yolunun açık olduğunu ifade etti.‘’ÇUKUROVA KADININ GÜCÜ İLE DEĞİŞECEK’’
Adana'nın siyasi arenası, "Adana'nın Kadınları SoruyorBaşkanlar Cevaplıyor" adlı etkinlikle hareketlendi. Programın açılışını yapan Fatih Mehmet Kocaispir, etkinliğin düzenlenmesine öncülük edenlere teşekkür etti ve kadınların toplumda önemli bir rol oynadığını vurguladı. Mikrofonu Firdevs Cingözler'e veren Kocaispir, ilk soruyu yanıtladı: "Belediye Başkanı olursanız 2029 yılında Çukurova'yı nerede görüyorsunuz?" Cingözler, Çukurova'nın kadınların gücüyle dönüşeceğini belirterek, öncelikle güvenli bir ilçe olacağını ve halkın mutluluğunu sağlayacak hizmetlerin sunulacağını söyledi.


 
‘’KADINLAR KENDİ ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ SATABİLECEK’’
Seyhan Belediye Başkan Adayı Hatipoğlu'na yöneltilen ikinci soruda, kadınların iş bulabilecekleri alanlara değindi. Hatipoğlu, kadınların kendi ürettikleri ürünleri satmak için cadde üzerinde açılacak dükkanlarda satış yapabileceklerini ve bu konuda destek sağlanacağını dile getirdi. 


‘’RUHSAT ÜCRETLERİ SIFIRLANACAK’’
Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ, kadın girişimcilerin desteklenmesi için ruhsat ücretlerinin sıfırlanacağını ve kadın kooperatifleri üzerinden çalışmaların destekleneceğini kaydetti.

 ‘’KADINLAR İÇİN MOLA EVLERİ YAPILACAK’’
Engelli ailelerin özel durumlarında çocuklarını bırakabilecekleri bir bakım evi olup olmayacağına dair Fatih Mehmet Kocaispir'e yöneltilen soruya cevap veren Kocaispir, Yüreğir ilçesinde Engelli Yaşam Merkezi'nin olduğunu ve mola evleri yapacaklarını söyledi. Bu evlerde özellikle engelli çocukların bakımının yapılacağını ve annelerin zamanlarını kendilerine ayırabileceklerinin altını çizdi.

 

‘’SOSYAL FAALİYET ALANLARI ANLATACAK’’
Yüreğir Belediye Başkan Adayı Halil Nacar, Yüreğir'de madde kullanımıyla mücadelede belediye ve bakanlıklarla iş birliği içinde olacaklarını ve gençlerin uyuşturucuya yönelmelerini engellemek için spor, sanat ve kültür faaliyetlerini artıracaklarını söyledi.

Programı özetleyen Fatih Mehmet Kocaispir, yeni dönemde Adana'da olumlu gelişmelerin yaşanacağını ve sivil toplumun desteklenmesi için bir merkez kurulacağına dikkat çekti. Katılımcılara teşekkür ederek çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. 

DİĞER HABERLER

MEB
MEB'den Gastronomi Festivali
18 Nisan 2024 Perşembe