Kafes-32 Operasyonları Kapsamında: 11 Gözaltı

Kafes-32 operasyonlarında 'İsmail Süner' çetesi çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya merkezli 3 ilde düzenlenen Kafes-32 operasyonlarında, bir organize suç örgütünün çökertildiğini ve 11 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Kafes-32 operasyonlarında 'İsmail Süner' çetesi çökertildi


Bakan Yerlikaya,
sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından elebaşı İsmail Süner'in liderliğindeki organize suç örgütüne yönelik Antalya, Adana ve Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilen "Kafes-32" adlı eş zamanlı operasyon hakkında bilgi verdi.

Yerlikaya, operasyon sonucunda örgüt lideri İsmail Süner dahil olmak üzere 11 şüphelinin gözaltına alındığını belirtti. Açıklamasında, halkın huzurunu kaçıran ve organize suç örgütlerine göz açtırmayacaklarını vurgulayan Bakan, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz." ifadelerini kullandı.


Yerlikaya, örgütün Antalya'nın Alanya ilçesindeki iş yerlerini kurşunlayarak esnaflar üzerinde baskı kurduğunu ve para talep ettiğini açıkladı. Ayrıca elebaşı ile diğer örgüt üyelerinin silah zoruyla girdikleri evlerden mağdurları kaçırdığını belirten Bakan, şüphelilerin internet bankacılığı üzerinden şahısların hesaplarındaki paraları kendi hesaplarına aktardıklarını ve polise gitmeme tehditinde bulunduklarını ifade etti.

Müştekilerin kiralık evlerini ellerinden alıp tehdit ettiklerini, uyuşturucu ve silah bulundurma olaylarından mağdurları sorumlu tutarak grup halinde darbettiklerini, mağdurları kayıt altına alarak zorla para tahsil edip senet imzalattıklarının tespit edildiğini vurgulayan Bakan Yerlikaya, operasyonun organize suç örgütünü çökertme ve adaleti sağlama amacı taşıdığını belirtti.

 

Etiketler:
Ali Yerlikaya

DİĞER HABERLER