Kan Film Festivali Sona Erdi

Kan Film Festivali sona erdi

Adana'da bu yıl beşinci kez düzenlenen Uluslararası Kan Film Festivali, Türkiye Kan Hastalıkları Vakfı'nın liderliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Kızılayı ve Başkent Üniversitesi Hastanesi'nin desteğiyle gerçekleştirildi.

Kan Film Festivali sona erdi

Festivalin sonunda ödüller sahiplerini buldu. Serkan Özyumşak'ın yönettiği "İyi ki Varsın" filmi birinci, Onurhan Çallar'ın yönettiği "Umudunu Beklerken" ikinci, Bahar Seçkin'in yönettiği "Bir Damla Kan" ise üçüncü oldu.


Ödüller, Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde düzenlenen törende yönetmenlere takdim edildi.


Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, programda yaptığı konuşmada kan bağışının talasemi hastaları için kritik öneme sahip olduğunu vurguladı. Kan bağışının önemine dikkat çekmek ve kan hastalıklarına farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen festivalde emeği geçenlere teşekkür etti.
Törene, İl Sağlık Müdürü Halil Nacar, Kan Hastalıkları Federasyonu Başkanı Ali Kılıç, Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ferhat Kılınç, Thalassaemia Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Varoğlu ve davetliler katıldı.

 

DİĞER HABERLER

Adana Valisi Köşger, Kozan’da
Adana Valisi Köşger, Kozan’da
23 Mayıs 2024 Perşembe