Adana Adayı Fatih Mehmet Kocaispir: İşçilere Müjde

Kocaispir’den işten çıkarılanlara müjde

Kocaispir’den işten çıkarılanlara müjde

Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir “Siyasi görüşünden dolayı işten çıkarılan kardeşlerimizin durumunu tekrar masaya yatıracağız” dedi.


Radyo Efebey’de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı ile beraber canlı yayında açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, merak edilen soruları yanıtladı.


“ÇIKARILAN İŞÇİLERİN ÇOCUKLARININ GÖZYAŞI ONLARI YAKACAK”

Radyo Efebey Genel Yayın Yönetmeni Ayfun Kaplan’nın mevcut Belediye Başkanı Zeydan Karalar döneminde işten çıkarılan işçilerin durumu hakkında ne yapacağını sorması üzerine Kocaispir, “Sırf siyasi görüşünden dolayı, namusuyla haysiyetiyle çalıştığı halde ayrımcılığa maruz kalarak çıkarılan kardeşlerimizin, mağdur edilen kardeşlerimizin durumunu tekrar masaya yatıracağız. Allah’ın izniyle bu mağduriyeti gidereceğiz. Bu ifade sanırım bunu karşılıyor. Hatta MHP’deki büyüklerimiz bunu yeterli buldular, çok teşekkür ettiler. Netice itibariyle nerede bir mağduriyet varsa, biz bu mağduriyeti masaya yatıracağız. Sırf siyasi görüşünden dolayı işten çıkarılan kardeşlerimizin masum çocuklarının gözyaşları bunları yakacak” diye konuştu.


“ÇALIŞANLAR ARASINDA MAAŞ ADALETSİZLİĞİ GİDERİLECEK”

“Büyükşehirde çalışan kardeşlerimizin maaşlarıyla ilgili farklılıklar olduğunu biliyoruz.” diyen Kocaispir, şöyle devam etti:

“Bir kısmının sendika sözleşmesi kapsamında birtakım avantajlar verildiği, diğer kısmın henüz o maaşların yansımadığıyla ilgili sorular geldi bana. Diğer bakımdan uzunca zamandır deprem tazminatının, denge tazminatının ödenmediğini, mesailerin ödenmediği gibi hususlar bana intikal ediyor. Açıkça ifade etmek isterim ki, Allah nasip ederse Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda ilk yapacağımız işlerden bir tanesi çalışan kardeşlerimizin arasındaki eşitsizliği ve adaletsizliği gidermek. Onlara yaraşır, belediyenin imkanlarını tamamen zorlayarak, en üst sınırdan maaş ve ücret politikası yürüteceğiz. Sosyal denge tazminatı, mesai, deprem tazminatı gibi hususlarda çalışanlarımızın lehine bir yaklaşımımız olacak.”


“KİMSEYİ AYRIMCILIĞA TABİ TUTMAYACAĞIZ”

Yüreğir Belediye Başkanlığı döneminde tek kuruş ödeme borcu olmadığını aktaran Kocaispir, “Ben, Yüreğir Belediye Başkanlığı dönemimde 5 yıl içerisinde, mesela şuan Yüreğir’de tek kuruş deprem tazminatı, sosyal denge tazminatı, mesai, maaş borcu söz konusu değil. Çünkü herkesin hakkının daha alnının teri kurumadan vermek gerekir anlayışı ve inancındayız” şeklinde konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kocaispir, şunları kaydetti:

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçilere seslenen, “Biz onların yaptığını asla yapmayacağız. Hiç kimseyi siyasi görüşünden, inancından, meşrebinden dolayı ayrımcılığa tabi tutmayacağız. Herkes onuru ve şerefiyle çalışmaya devam edecek. Adana Büyükşehir Belediyesi’ndeki ücret politikası adil, hakkaniyetli bir ücret politikası olacak. Kazanım şerhlerinin hepsi takdim edilecek. Ve önce kendi içimizde çalışanımızın hayır duasını almış olacağız. Ben kendimi onların ağabeyi, kardeşi olarak görüyorum. El birliği ve gönül birliği ile bu şehrin güzel insanlarına hep beraber hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 

DİĞER HABERLER

Hulk’un doğum günü kutlandı
Hulk’un doğum günü kutlandı
11 Nisan 2024 Perşembe