Adana'da "Komşunu Kolla" Projesi

"Komşunu Kolla" projesi kapsamında vatandaşlar bilgilendirildi

"Komşunu Kolla" projesi kapsamında vatandaşlar bilgilendirildi

Dolandırıcılık, hırsızlık gibi olaylara karşılık Adana’da polis ekipleri ‘Komşunu Kolla’ projesi kapsamında vatandaşı bilgilendirdi.


Hırsızlık ve dolandırıcılık gibi olayların önüne geçebilmek amacıyla başlatılan ‘Komşunu Kolla’ projesi kapsamında Adana İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi’ne bağlı ekipler, çeşitli mahallelerde bilgilendirme faaliyetinde bulundu.

Proje kapsamında evleri gezen ekipler, vatandaşlara hem kendilerinin hem de komşularının güvenliği için tanımadıkları kişilere binalarının kapısını açmamaları gerektiğini anlattı.

Ekipler, vatandaşlardan tatile gittiklerinde komşularına haber vermelerini, komşuları evde olmadıklarında dairelerinden ses gelmesi ve tanımadıkları kişilerin içeri girdiğini görmeleri halinde de polise ihbarda bulunmalarını istedi.

Sokakta karşılaştıkları vatandaşlara da hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunan ekipler, ayrıca bu tür suçlara karşı alınabilecek önlemler konusunda bilgilerin yer aldığı broşürlerden dağıttı. AA

 

Etiketler:
adanapolis

DİĞER HABERLER

Adana
Adana'da kayıp genç ölü bulundu
29 Şubat 2024 Perşembe
Çukurova
Çukurova'dan işçilere rekor zam
29 Şubat 2024 Perşembe
Adana
Adana'da İlham Zirvesi düzenlendi
28 Şubat 2024 Çarşamba
Çöplük sorununa çözüm sözü
Çöplük sorununa çözüm sözü
28 Şubat 2024 Çarşamba