Köpek Saldırısında Yaralanan Çocuk Taburcu Edildi

Köpek saldırısında yaralanan çocuk taburcu edildi

Adana'nın Seyhan ilçesinde, 12 Nisan'da Rottweiler cinsi köpeğin saldırısı sonucu yaralanan 4 yaşındaki çocuk, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Köpek saldırısında yaralanan çocuk taburcu edildi

Adı A.U olan çocuk, Denizli Mahallesi'nde yaşanan olayın ardından Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gördü. Şimdi ise ailesi tarafından hastaneden alınarak evine götürüldü. Ancak sol bacağındaki derin yaralar nedeniyle yürüyemeyen A.U'nun kontroller için zaman zaman yeniden hastaneye götürüleceği belirtildi.
Dede Ahmet Yüksel, gazetecilere olayı anlatırken, kızı Birsen ve torunu A.U'nun kaldırımda yürürken köpeğin saldırısına uğradığını ifade etti. Yüksel, köpeğin torununu ısırdığını ve kızının müdahale etmeye çalışmasına rağmen başarılı olamadığını aktardı. Olayı gören vatandaşların çabalarıyla torununun kurtarıldığını söyleyen Yüksel, bu durumun torunun psikolojisini olumsuz etkilediğini dile getirdi.
Köpeğin sahibi Sedat E. ve iddia ettiği arkadaşı Mümin K'nin serbest bırakılmasına tepki gösteren Yüksel, bu tür köpeklerin beslenmemesi gerektiğini ve caydırıcı cezaların verilmesini istediklerini ifade etti.
Önceki olayda, 4 yaşındaki A.U'nun akrabalarına bayram ziyaretine giderken Rottweiler cinsi köpeğin saldırısına uğramıştı. Köpeğin sahibi Sedat E. ve arkadaşı Mümin K, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, köpek ise belediye ekipleri tarafından barınağa götürülmüştü.

 

 

DİĞER HABERLER

Adana Valisi Köşger, Kozan’da
Adana Valisi Köşger, Kozan’da
23 Mayıs 2024 Perşembe