Köşger’den Anneler Günü Mesajı

Köşger’den Anneler Günü mesajı

Bugün, bizleri dünyaya getiren, büyüten ve hayatımız boyunca yanımızda olan annelerimizin kıymetli günü. 

Köşger’den Anneler Günü mesajı

Annelerimiz, sabırlarıyla, sevgileriyle ve özverileriyle her daim yanımızda olmuş, bizi iyi birer insan olmamız için ellerinden geleni yapmıştır. Onların emekleri ve gayretleri, bizim için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaları, canlarını ortaya koymaları gerçekten takdire şayan.
Anneler, sadece karnımızda taşımadıkları 9 ay boyunca değil, ömür boyu yüreklerinde taşırlar bizi. Her daim iyiliğimiz için çaba harcar, zorluklarla başa çıkar, şefkatleriyle sarıp sarmalarlar bizi. Bir anne, bu dünyadaki en değerli varlığımızdır.
Dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren bize rehberlik eden, bizi en iyi şekilde yetiştiren annelerimiz; sadece bizim değil, tüm toplumun en değerli mimarlarıdır. Onlar, bize sadece bilgi ve deneyimlerini aktarmakla kalmaz, aynı zamanda milli ve manevi değerleri de kazandırırlar. Anneler, toplumun ruhunu şekillendirir, gelenekleri nesiller boyu aktararak toplumun sürekliliğine katkıda bulunurlar.
Anadolu kültüründe annelere verilen değer yüzyıllardır devam eden bir geleneğimizdir. Annelerimizi her zaman baş tacı yaparız ve onlara sonsuz sevgi ve saygıyla yaklaşırız.
Bugün, şehitlik makamına eren annelerimiz ve tüm annelerimiz için özel bir gün. Onların fedakarlıklarıyla ısıttığı kalplerimiz, onlara minnettarlıkla doludur. Anneler Günü'nü kutlarken, ebediyete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle anıyoruz."

 

DİĞER HABERLER