Kozan’da Seçim Sonuçlarına İtiraz Edildi

Kozan’da seçim sonuçlarına itiraz edildi

Kozan’da seçim sonuçlarına itiraz edildi

Kozan ilçesindeki seçim sonuçlarına ilişkin olarak, Büyük Birlik Partisi (BBP) tarafından yapılan bir itiraz gündeme geldi.

BBP'nin Kozan Belediye Başkan adayı Gürdal Topal, partilileriyle birlikte Kozan İlçe Seçim Kurulu'na giderek, kesin olmayan sonuçlara göre Kozan Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakı'nın MHP'li adayı Mustafa Atlı'nın seçilme şartlarını yerine getirmediği iddiasıyla bir itiraz dilekçesi sundu.
İtiraz dilekçesinde, Mustafa Atlı'nın kamu bankası yöneticisi olduğu ve görevinden 1 Aralık 2023 saat 17.00'den önce istifa etmediği gerekçesiyle adaylığının düşürülmesi gerektiği savunuldu.
Topal, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde ekibiyle yoğun şekilde çalıştıklarını ve aldıkları 19 bin 636 oya sahip çıkacaklarını belirtti.
Topal, Mustafa Atlı'nın adaylığına itiraz ettiklerini dile getirerek, Atlı'nın seçilme şartlarını yerine getirmediğini ve devlet memurluğundan ve ticaret odası üyeliğinden istifa etme şartını yerine getirmediği için Kozan İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulunduklarını ifade etti.
Başvurularının kabul edildiğini ve dilekçelerinin 2 gün içerisinde değerlendirileceğini öğrendiklerini belirten Topal, ayrıca geçersiz oyların yüksek olması nedeniyle yeniden sayılması için başka partilerin başvuru yapacağını da ekledi.
Mustafa Atlı'nın kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 28,05 oy alarak Kozan Belediye Başkanı seçildiği, BBP adayı Gürdal Topal'ın ise yüzde 25,31 oyda kaldığı biliniyor.

 

DİĞER HABERLER