LÖSEV'den Adana'da Geleneksel İftar Buluşması

LÖSEV'den Adana'da geleneksel iftar buluşması

LÖSEV'den Adana'da geleneksel iftar buluşması

LÖSEV, geleneksel iftar buluşmasını Adana'da düzenledi. Ramazan Ayı boyunca lösemi ve kanser hastalarına yardımlarını sürdüren vakıf, hastaların iftar sofralarına sıcak yemekler ulaştırıyor ve büyük iftar buluşmaları düzenleyerek yüzlerce kanser hastasını bir araya getiriyor.


Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), Ramazan Ayı’nın sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşma ruhunu lösemi ve kanser mücadelesi veren hastalarının evlerine taşımakla kalmıyor, düzenlediği büyük iftar buluşmalarıyla kanser hastalarıyla aynı masada bir araya geliyor. LÖSEV, yüzlerce kanser hastası ve ailesinin katıldığı büyük iftar yemekleri ile kanser hastalarına moral vermeyi, dayanışma duygusunu yaşatmayı, ekonomik zorluklar içinde uzun bir tedavi sürecinde kendilerinin yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlıyor.

Bu kapsamda, LÖSEV Adana İrtibat Ofisi tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde, lösemi ve kanser hastası çocuklar ve aileleri ile birlikte yetişkin kanser hastaları ve iyileşmiş gençler bir araya geldi.

LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver iftar buluşmasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“LÖSEV 25 yılda yardımlaşma ve dayanışma ruhunu arttırarak her geçen gün daha fazla çocuğun ve ailenin yüzlerini güldürdü. İnsanlar arasında yardımlaşmanın, dayanışmanın birlik ve beraberliğin güçlenmesine katkı sağlayan paylaştığımız sofralardır. Ramazansa sevgidir, hoşgörüdür, şükürdür. Bu güzel akşamda hep beraber büyük bir sofraya oturuyoruz.  Ramazanı birlikte bir aile olarak paylaşmaktan da oldukça mutluyuz. Bizler, sizlerin yanınızda olduğumuzu ve her zaman desteğimizi hissetmenizi bilmenizi istiyoruz. Sizler, LÖSEV için çok değerlisiniz. Birlikte, sevgi ve dayanışma ile her zorluğun üstesinden gelebiliriz. Bu iftar yemeği, sadece bir yemek değil, aynı zamanda bir araya gelme ve birlikte olma fırsatıdır. Birbirimize güç vermek ve moral sağlamak için buradayız. Bu sebeple Büyük LÖSEV ailemizin iftar yemeği programına hepiniz hoşgeldiniz. Şimdiden Oruçlarımızı Allah kabul etsin, herkese iyi iftarlar diliyorum.”

 

DİĞER HABERLER

Hulk’un doğum günü kutlandı
Hulk’un doğum günü kutlandı
11 Nisan 2024 Perşembe
Ramazan Bayramı namazı kılındı
Ramazan Bayramı namazı kılındı
10 Nisan 2024 Çarşamba