İsrail Filistin’de soykırım yapıyor

Mahmut Eraslan’dan Adanalılara boykot çağrısı

Mahmut Eraslan’dan Adanalılara boykot çağrısı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Adana Başkanı Mahmut Eraslan, www.gazette.com.tr’den Mehmet Akif Ortaç’a özel açıklamalarda bulundu. İsrail’in Filistin’de soykırım uyguladığını dile getiren Eraslan, ‘’Canlı yayında bir soykırıma, bir katliama şahit oluyoruz. Dünya kamuoyu da bu katliama sessiz kalıyor.  Savaş hastanede ya da okullarda olmaz ama İsrail o bölgeleri de vurarak insanlık suçu işliyor. Sadece buraları da değil camileri ve kiliseleri de vuruyor. İnsanların eğitim aldığı, sağlık hizmeti aldığı ve ibadet yaptığı yerleri vuruyor’’ dedi.


Başkan Eraslan, tüm Adanalıları 5 Kasım Pazar günü saat 14.00’te İncirlik üssünde düzenleyecekleri mitinge davet etti.

‘’İSRAİL HALK VE SİVİLLERLE SAVAŞIYOR’’

Eraslan, ‘’İsrail’in Filistin’deki saldırıları ortalama bir aydır devam ediyor. İsrail, Hamas’ın kendilerine yaptığı saldırıları bahane ederek karşılık verdiğini iddia ediyor olsa da bu saldırıları bahane ederek Gazze’ye topyekûn bir saldırı gerçekleştiriyor. İsrail aslında Hamas ile değil, halkla, sivillerle savaşıyor. Canlı yayında bir soykırıma, bir katliama şahit oluyoruz. Dünya kamuoyu da bu katliama sessiz kalıyor.  Savaş hastanede ya da okullarda olmaz ama İsrail o bölgeleri de vurarak insanlık suçu işliyor. Sadece buraları da değil camileri ve kiliseleri de vuruyor. İnsanların eğitim aldığı, sağlık hizmeti aldığı ve ibadet yaptığı yerleri vuruyor’’ diye konuştu.

‘’İSLAM VE MÜSLÜMAN DÜŞMANLIĞI YAPILIYOR’’

Tüm dünyanın gözü önünde İslam ve Müslüman düşmanlığı yapıldığını belirten Eraslan, ‘’Yaklaşık 10 bin kişi hayatını kaybetti. Bunlardan 3 bin tanesi çocuklardan oluşuyor. Bunun yanı sıra Filistin’de yaklaşık 10 bin tane bina yıkıldı. Bu katliam ve soykırım gerçekleştirirken internet ve iletişimi de kestiler. İsrail’de bir milletvekili açıklamasında, Gazze’yi yerle bir edip, oraya kendilerinin yerleşeceğini söyledi. İsrail’in kan kardeşi ABD ise onları savunmaya devam ediyor. Burada bir din, İslam ve Müslüman düşmanlığı yapılıyor. Bizler de STK olarak, açıklamalar yapıyoruz, boykot ediyoruz, sosyal medyayı aktif kullanıyoruz ve maddi yardımlarda bulunuyoruz’’ ifadelerini kullandı.

‘’ÜLKEMİZDE YABANCI ASKER İSTEMİYORUZ’’

İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayı hatırlatan Eraslan, ‘’Artık biz eylemlerin yönünü Adana’ya çeviriyoruz. İncirlik Hava Üssü’nün önünde 5 Kasım Pazar günü saat 14.00’te toplanacağız. Türkiye’nin her yerinden konvoylar halinde çıkan arkadaşlarımız ile Amerikan Hava Üssünde buluşacağız. Bizim ülkemizdeki hava üssünde yabancı personel istemediğimizi dile getireceğiz. Kısacası ABD’ye ve yabancı askerlere İncirlik kapatılsın istiyoruz’’ dedi.

TÜM ADANALILARI BOYKOTA DAVET ETTİ

Eraslan, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

‘’Tüm Türkiye konvoylar halinde yola çıkarak ayağa kalkmıştır. İnsanlar buradan sadece Türk kamuoyuna değil tüm dünyanın kamuoyunda bu teröre destek veren tüm insanlara bir açıklama değeri taşıyor. Genel başkanımızın açıklamalarıyla arkadaşlarımız yola çıktı pazar günü saat 14.00’te Sezai Karakoç Bulvarı’nda on binlerce insanın katılımıyla bir çağrıda bulacak. Bu toplantıda insani yardım için ve bu soykırımın durdurulması çağrısında bulunacağız. Bu canlı katliama tanık olan tüm insanlar buraya gelmezse dahi tavrını ve tepkisini meşru zeminde ortaya koymalı. Sessizliğinizi bozun, düzene itiraz edin ve yapılan boykota mutlaka katılın. Pazar günü de imkânı olan bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz.’’

 

Etiketler:
ihhadanaihhmahmuteraslanadanaisrailfilistingazzehamas

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER