Mehmet Aka Gazette’de

Mehmet Aka Gazette’de

Adana basınının deneyimli isimlerinden Mehmet Aka, “Genel Yayın Yönetmenliği” görevine getirilerek Gazette Ailesi’ne katıldı.

Mehmet Aka Gazette’de

Mehmet Aka, Türkiye'nin önde gelen haber portalı ve medya kuruluşlarından biri olan Gazettecomtr’de, bundan böyle haber ve köşe yazılarıyla Gazette okuyucularıyla birlikte olacak.
Teknolojinin son derecede hızlı geliştiği habercilik alanında yeni bir sürece girmiş olmanın heyecanını yaşadığını vurgulayan Mehmet Aka, “Bu dönemde hem günümüz internet gazeteciliğini öğrenme hem de deneyimlerimi birlikte çalıştığım arkadaşlarımla paylaşma fırsatı elde edeceğim için mutluyum. Yeniden aktif gazeteciliğe dönme gibi bir düşüncem olmamasına karşın, uzun yıllardır çalışkanlığıyla tanıdığım Gazette İmtiyaz Sahibi İnci Gül’ün davetine hayır diyemedim. Kendisine teşekkür ediyorum. Umarım, küçük de olsa bir katkım olur ve Gazette’yi tüm arkadaşlarımla daha ileri noktalara taşıma hedefimizi hayata geçirebiliriz” dedi.
Mehmet Aka’yı kadrolarına katmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten İmtiyaz Sahibimiz İnci Gül de, “Gazette Ailesi olarak, güvenilir, hızlı ve güncel haberleri okuyucularına sunan Gazettecomtr, geniş bir okuyucu kitlesi tarafından tercih edilmektedir. Gazette, geniş bir haber yelpazesi, deneyimli ekibi, güçlü haber ağı anlayışıyla öne çıkmaktadır. Türkiye'de güncel ve doğru haberleri takip etmek isteyenler için Gazette, ideal bir haber kaynağıdır. Deneyimli gazeteci Mehmet Aka’yı da Gazette Ailesi’ne dahil etmenin memnuniyetini yaşıyoruz” diye konuştu.


Mehmet Aka kimdir?
22 Haziran 1961 tarihinde Osmaniye’de doğan Mehmet Aka, Gazi Üniversitesi Basın - Yayın Yüksek Okulu, Radyo - Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu.
Üniversite eğitiminin ardından bir gazetenin Güney İlleri Bürosu’nda Muhabir ve İstihbarat Şefi (1985 - 1993), bir radyoda Haber Müdürü (1993 - 1995), bir yaygın gazetenin Adana
Temsilciliği (1995 - 1996) ve ardından Adana Ticaret Odası’nda Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü (1996 - 2018) olarak görev yaptı.
Yaygın bir gazetede yayımlanan “Hado Gelin” seri röportajlarıyla Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından 1987’de, “Habe - Röportaj” kategorisinde Türkiye’de “Yılın Gazetecisi” seçilmiştir.
Meslek yaşamı süresince üyesi bulunduğu farklı basın kuruluşlarından ödüller de alan Mehmet Aka’nın, “Tarihi Dokusuyla Tepebağ Evleri” adlı bir kitabı da bulunmaktadır.
Yurt içinde ve yurt dışındaki farklı ülkelerde düzenlenen birçok mesleki, Avrupa Birliği ve diğer konulardaki eğitimlere katılarak sertifika almıştır.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen “Sürekli Basın Kartı” taşımaktadır.
Evli ve iki çocuk sahibidir.

 

DİĞER HABERLER

Ayar-3 operasyonu düzenlendi
Ayar-3 operasyonu düzenlendi
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Ankutsan üretim rekorunu kutladı
Ankutsan üretim rekorunu kutladı
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Altınoran’dan sanat şöleni
Altınoran’dan sanat şöleni
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Adanalılar Athena ile coştu
Adanalılar Athena ile coştu
18 Mayıs 2024 Cumartesi
15 Günlük Hava Durumu I Adana
15 Günlük Hava Durumu I Adana
18 Mayıs 2024 Cumartesi