MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı: Seçim Yorumu

MHP İl Başkanı Kanlı seçim sonuçlarını değerlendirdi

MHP İl Başkanı Kanlı seçim sonuçlarını değerlendirdi

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Mahalli İdareler Seçimi sonuçlarını değerlendirirken, ekonomik şartlar ve psikolojik faktörlerin etkilerine dikkat çekti.


Kanlı, seçimdeki sonucun CHP’nin zaferinden ziyade çeşitli etkenlerin bir sonucu olduğunu belirtti.

EKONOMİK ŞARTLAR PSİKOLOJİK TEPKİ OLARAK YANSIDI

Seçim sonucuna dair değerlendirmelerde bulunan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Halkı yakından ilgilendiren ekonomik şartlar başta olmak üzere beraberinde başkaca etmenlerin bu seçimde de psikolojik tepki olarak sandığa yansıdığını görüyoruz. Yoksa bu sonuç, zafer sarhoşu olanların memleket yararına göze dokunur başarılı bir işleri ve hayırlı bir icraatları olduğundan alınmış değildir. Ayrıca kirli ittifakın bu seçimde de kurulduğu görülmüştür. Kısaca ortada hak edilmiş bir başarı yoktur.” dedi.

“KİRLİ İTTİFAK NET ŞEKİLDE ORTADA”

Türkiye’yi aylarca meşgul eden “6’lı masa İttifakı’nın bu seçimde de ortaya çıktığını belirten Başkan Kanlı, devamla şunları söyledi:

“Daha önceki seçimlerde olduğu gibi PKK-Kandil destekli ‘6’lı masa ittifakı’ bu seçimde de devam etmiştir. Terör örgütünün Adana’da yüzde 13, yüzde 15 oy oranı potansiyeline sahip siyasi uzantısı HDP-DEM’in oy oranının bu seçimde yüzde 5’lere düşmesi, yine önceki seçimlerde yüzde 12 oy potansiyeline sahip İYİ Parti’nin (İP) bu seçimde yüzde 4’lere düşen oy oranı, inkârı mümkün olmayan kirli ittifakı çok net şekilde ortaya koymuştur. Kamuoyu önünde rakip gibi görünen hatta birbirlerine hakaretler eden bu yapı, milletimizi yine aldatmış, daha önce kısmen açık olan ittifakı gizli ittifak şeklinde sandıkta kurmuşlardır. Bunu biz değil, seçim sonuçları söylemektedir.”

İKİSİ MERKEZ İLÇE DÖRT BELEDİYE KAZANILDI

“Partimize iki merkez ilçemiz Sarıçam ve Karaisalı ile ayrıca Kozan ve Pozantı belediyeleri emanet edilmiştir. Seçmenlerimizin verdiği yetki ve imkân çerçevesinde Adana’mıza hizmete devam edeceğiz. Seçim sonucunu ayrıntılı şekilde tahlil edip değerlendireceğiz. Bu sonuçla beraber bize düşen görev, Adana ölçeğinde hatalarımızı, yanlışlarımızı gözden geçirmek ve daha çok çalışmak olacaktır.”

TEŞKİLATLARI VE KAZANANLARI TEBRİK ETTİ

“Bu vesileyle, gece gündüz demeden diri bir çalışma ortaya koyan teşkilatlarımıza, bağlı kurumlarımıza, Cumhur İttifakı AK Parti İl Başkanı Sayın Ozan Gülaçtı ve nezdinde teşkilatlarına, Cumhur İttifakı mensuplarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, oy veren vermeyen tüm vatandaşlarımıza selam ve saygılarımı sunuyor, kazanan tüm belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi, muhtarlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 49
ÇGC 49'uncu yaşını kutladı
15 Nisan 2024 Pazartesi