Politika Kulisi'nde MHP Kurultayı Konuşuldu

MHP Kurultayı Politika Kulisi'nde konuşuldu

MHP Kurultayı Politika Kulisi'nde konuşuldu

MHP’nin 14. Olağan Kurultay’ı “Politika Kulisi”nde konuşuldu. Radyo Efebey’de her hafta pazartesi günleri yayınlanan ‘Politika Kulisi’nde yerel seçimlere doğru siyasetin nabzı ve MHP’nin 14. Olağan Büyük Kurultayı değerlendirildi.

Geçtiğimiz Pazar günü Ankara Spor Salonu’nda yapılan Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 14. Olağan Büyük Kurultayı ile ilgili izlenimlerini aktaran Radyo Efebey Genel Yayın Yönetmeni Ayfun Kaplan, “MHP’nin toplamda 1300 delegesi varmış. Salonda 1295 delege vardı. Sadece 5 tanesi gelememiş. Çok erken saatlerde basına ayrılan yerde yerimi aldım. Muhteşem bir hava vardı. MHP kitlesi, ülkü ocakları bünyesinde olan gençler gelmişti. Birçok parti temsilci göndermişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik oradaydı. İYİ Parti Genel Sekreteri gelmişti. Dikkatimi çeken tabi ki İYİ Parti’ydi. CHP’den kimse gelmemişti.” dedi.

İZGİOĞLU VE AKKAŞ’A HAYIRLI OLSUN DİLEĞİ
Mustafa İzgioğlu ve Yeşim Akkaş’ın MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine (MYK) seçilmesini değerlendiren Gazettecomtr İmtiyaz Sahibi İnci Gül sözlerine şu şekilde devam etti:
“Mustafa İzgioğlu iyi bir il başkanlığı yaptı ve MHP çatısı altındaki herkesi kucakladı. MHP’li olmayan biri gelse bile sıkıntısına yardımcı olmuştur. Şimdi de MYK üyesi oldu. Hayırlı uğurlu olsun. MYK önemli bir kurum. Belki de önümüzdeki günlerde MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yardımcısı olacak. Yeşim hanım çok genç bir hanımefendi. Siyasi donanımı çok yüksek biri. Ona da hayırlı olmasını diliyorum.”

“ADANA’NIN ŞANSININ DÖNMESİ GEREKİYOR”
Anketlerde Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir’in önde olduğunu ifade eden İnci Gül, “Ne kadar çok seçmene ulaşabilirse Fatih Mehmet Kocaispir, o kadar oyunun artacağını düşünüyorum. Çünkü genç, dinamik ve başarılı. Belediye başkanlığı yaptığı için icraatlarını anlatabiliyor. İnsanlar kendisine bence inanıyorlar. Adana artık makus talihini yenmeli. Adana’nın şansının dönmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu. 

“İYİ PARTİ ÇATIRDIYOR”
Programda İYİ Parti’nin teşkilatlanma yapısının eksikliği de ele alındı. Konuyla ilgili Ayfun Kaplan şunları söyledi:
“Eğer ki İYİ Parti beklediği oy oranında belediyeleri alamazsa, İYİ Parti zaten şu anda çatırdıyor. Adana’yı örnek alalım. Ben Adana’da şuan İYİ Parti İl Başkanı kim bilmiyorum. Adana’da AK Parti, MHP, CHP teşkilat halinde seçim çalışması yürütüyor. Ama İYİ Parti’yi göremiyoruz. Ya ben de eksiklik var ya da İYİ Parti’de eksiklik var. Bunu kamuoyuna bırakıyorum.”
İYİ Parti teşkilatının kendisinin tanıtamamasının kendi sorunu olmadığını dile getiren GAZETTECOMTR İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül, “Azime Kocacık neden istifa etti? Çukurova’da Birol Büyüköztürk aday gösterildikten sonra CHP’den istifa eden Soner Çetin’in onun yerine aday gösterilmesinden dolayı. Sayın Çetin diyor ya ‘haksızlığa uğradım’ diye. Aynı şekilde Birol Büyüköztürk de haksızlğa uğramış oldu.” diye konuştu.
 

DİĞER HABERLER