MHP'de Görevden Alınan Hüseyin Sözlü'den Açıklama

MHP'deki görevinden alınan Hüseyin Sözlü'den ilk açıklama

MHP'deki görevinden alınan Hüseyin Sözlü'den ilk açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi akşam saatlerinde alınan karar ile Adana'da 3 ilçeyi kapattı. Ayrıca Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü'yü başdanışmanlık görevinden aldı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sözlü, ''Yılanlardan olmayacağım, kaçanlardan olmayacağım...'' dedi.Sosyal medyadan açıklama yapan eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sosyal medya hesabı üzerinden görevden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.
Sözlü, açıklamasında, ''Şahsıma hiçbir tebliğ yapılmamasına ve sebebine anlam veremememe rağmen Genel Başkan Yardımcımız Sn. Semih Yalçın'ın sosyal medyada yaptığı açıklamaya istinaden kamuoyuna: Muhterem Genel Başkanımız Sn.Devlet Bahçeli Beyefendi'nin takdirleriyle yürüttüğüm Belediye Başkanlığı dönemlerim ve başdanışmanlık görevi süresi içerisinde, görev sorumluluğuma halel getirecek en küçük bir zafiyet, Partimize ve Liderimize olan sadakatimi sorgulatacak bir davranış içinde bulunmadım. Bugüne kadar Türk Milliyetçiliği Hareketinin bir ferdi olmaktan gurur duydum. Taahhüdüm odur ki Ülkü Ocaklı olduğumuz yıllarda ettiğimiz yeminin arkasında bundan sonra da duracağım. Yılanlardan olmayacağım, kaçanlardan olmayacağım...
Gençlik yıllarımda tanıştığım Ülküden, Türk milliyetçiliği fikrinden, Alparslan Türkeş çizgisinden ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılmayacağım.
Milliyetçi Hareket Partisi aynı zamanda babamın partisidir ve ben bu partinin misafiri değil ev sahibiyim, bu hareketin öz evladıyım. TANRI TÜRK'Ü KORUSUN'' ifadelerini kullandı.
 

Etiketler:
hüseyin sözlü

DİĞER HABERLER

Adana metro durak saatleri
Adana metro durak saatleri
20 Şubat 2024 Salı
Osmaniye
Osmaniye'de uyuşturucu operasyonu
19 Şubat 2024 Pazartesi
Hüseyin Orhan
Hüseyin Orhan'dan CHP'ye destek
19 Şubat 2024 Pazartesi
Adana
Adana'da bıçaklı kavga
19 Şubat 2024 Pazartesi