Seçim 2024: Erdoğan Buyur Akkapı Muhtar Adayı Oldu

Muhtar Adayı Buyur: “Hizmet Etmeye Geliyorum”

Muhtar Adayı Buyur: “Hizmet Etmeye Geliyorum”

Akkapı Mahalle Muhtar Adayı Erdoğan Buyur, Akkapı Mahallesine çok yönlü hizmet getireceğini söyledi. En büyük sorunun mahalle meclisinin olmayışı olduğunu belirterek, “Muhtar olmaya değil, muhtarlık yapmaya geliyorum.” dedi.

HABER/FOTO: MEHMET AKİF ORTAÇ
Yaklaşan 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde,
Adana Seyhan İlçesine bağlı Akkapı Mahallesine Muhtar Adaylığını gösteren Erdoğan Buyur, GAZETTE.COM.TR'ye seçildiği takdirde yapacağı projelerini anlattı.“MAHALLE MECLİSİ KURACAĞIZ”

Mahalle sorunlarına mahalle sakinleriyle çözeceklerini belirten Buyur, “Mahalle meclisi kuracağız, insanların mahalle hakkında söz hakkına sahip olması gerekiyor. Mahallemizin sorunları değerlendirilirken mahallelilerin bulunması çok önemlidir. Yani karar verme mercii halktan geldiğini zaman, onların eleştirilerini dinlemek, sen ne istiyorsun? Nasıl istiyorsun? Sokağında bir sorun var mı? 50 ile 100 arasında duyarlı mahallemizin insanlarıyla bir meclis kuracağım. Gerek Ramazan aylarında dağıtılan yardımlar gerekse de hayırseverler tarafından muhtarlığımıza teslim edilen yardımlar bu meclis sayesinde hakkaniyetli bir şekilde dağıtılacaktır. Bununla birlikte mahalle meclisi, temsilciler mahalle ile ilgili tüm sorunları rahatlıkla konuşabileceği bir ortam olacaktır.” diye konuştu.“BU ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

Gençlere sahip çıkacaklarını söyleyen Buyur, “Maddi durumu kötü olan öğrencilerimizin var. Bunları biliyoruz. Onlarla sıkıntılarıyla, eğitimleriyle ilgileneceğiz. Zengin olan vatandaşlarımız ile onlar arasında köprü olmaya gayret edeceğiz. Biliyorsunuz en büyük sorunlarımızdan biri de gençliğimizdir. Başıboş olan gençlerimiz kötü alışkanlıklara yöneliyorlar. Bu gençlerimize sportif aktiviteler ve kitap okuma etkinlikleriyle topluma kazandıracağız. Biz bunu tek başımıza yapacağımızı söylemiyoruz. Bunları belediyelerle, spor kulüpleriyle koordineli bir şekilde yapacağız. Fakat bunların yapılmasında ve hayata geçirilmesinde mücadele edeceğiz. Bu çocuklar bizim geleceğimizdir, onlara yatırım yapmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

“KADINLARIMIZI KÜLTÜR GEZİSİNE ÇIKARACAĞIZ”

Projelerinin arasında kadınlara da yer veren Buyur, şöyle devam etti: “Mahallede kadınlarımız bütün hafta boyunca ev işleriyle, çoluk çocuklarımızla uğraşıyorlar ve yoruluyorlar. Belediyelerle koordineli bir şekilde otobüs temin edip kendilerini kültür gezilerine çıkaracağız. Günü birlik bir şekilde çevre iller olabilir. Buradaki amacımız kadınlarımızın hem streslerini atmaları hem de sosyalleşmeleridir. Mahalledeki kadınlar birbirlerini tanıyacaklar. Belki de güzel dostluklar oluşacak.”

“MUHTAR OLMAYA DEĞİL, MUHTARLIK YAPMAYA GELİYORUM”

Oturmaya değil, çalışmaya talip olduğunu belirten Buyur, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ben mahalleme hizmet etmeye geliyorum. Elimden gelen tüm çabayı göstereceğim. Oturmaya değil, hizmet etmeye geliyorum. Mahalleliler beni sürekli sahada görecekler.”

 

Etiketler:
Akkapı Muhtar Adayı

DİĞER HABERLER