Adana'da Obeziteye Multidisipliner Yaklaşım Paneli

Obeziteye Multidisipliner Yaklaşım paneli düzenlendi

Obeziteye Multidisipliner Yaklaşım paneli düzenlendi

4 Mart Dünya Obezite Günü nedeniyle, Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nde “Obeziteye Multidisipliner Yaklaşım” paneli düzenlendiği öğrenildi.

4 Mart Dünya Obezite Günü farkındalık etkinlikleri kapsamında İl Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu 2023/2 toplantı kararlarının 8. maddesi gereği İl Kurulu üyesi kurum personelinin katılımlarıyla İl Sağlık Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 4 Mart’ta Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen panele çoğunluğunu sağlık meslek lisesi öğrencileri olmak üzere yaklaşık 400 kişinin katıldığı bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün internet sitesinde konuya ilişkin, “Obezite, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “vücutta sağlığı bozacak ölçüde anormal veya aşırı yağ birikmesi” olarak tanımlanmaktadır. Obezitenin nedenlerinin birçoğu önlenebilir durumlardır; temel nedeni ise tüketilen ve harcanan kalori arasındaki dengesizliktir. Obezite, dünya genelinde giderek büyüyen bir halk sağlığı sorunudur” denildi.

 

DİĞER HABERLER