Adana'da Seçim Rüzgarı: Son Durum ve Adaylar

“Politika Kulisi”nde Adana’nın ilçelerindeki son durum konuşuldu

“Politika Kulisi”nde Adana’nın ilçelerindeki son durum konuşuldu

GAZETTECOMTR İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül, Radyo Efebey’de Adana’da seçim gündemini ve adayların son durumunu değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat Pazar günü İstasyon Meydanı’ndaki Adana Mitingi’ne değinen Gül, “Bazı çevrelerce mitinge katılımın düşük olmasının seçimlere etki edeceği gibi konuşuluyor. Ben öyle düşünmüyorum. Çünkü mitinge katılım ile seçimin sonucu bağdaştırılamaz. 31 Mart’ta çıkacak sandıktan sonuca bakmak gerekiyor” dedi.


İnci Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana mitinginde verdiği müjdelere odaklanılması gerektiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Adanalılara çok güzel bir müjde verdi. Çukurova Bölgesel Havalimanı açıldığında, Şakirpaşa Havaalanı açık kakacağını söyledi. Ve Adana’ya yapılacak yatırımlar daha da artacak olması bir Adanalı olarak beni mutlu etti” şeklinde konuştu.Büyükşehir’de Kocaispir’in kazanması halinde Adana’nın modern bir kent haline geleceğini düşündüğünü söyledi.


Radyo Efebey Genel Yayın Yönetmeni Ayfun Kaplan ve GAZETTECOMTR İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül, her hafta pazartesi günü Radyo Efebey’de yayınlanan ‘Politika Kulisi’ programında yerel seçimlere doğru Adana’nın ilçelerindeki adayların son durumu ele alındı.
“ESKİ KARATAŞ’TAN ESER YOK”

Ayfun Kaplan’ın Karataş’ta mevcut Belediye Başkanı Necip Topuz’un durumunu sorması üzerine Gül şunları söyledi:

“Necip Topuz’un, Karataş’ta iyi bir belediye başkanlığı yaptığını düşünenlerdenim. Karataşlı olup da hiç şikâyet edeni duymadım. Zaman zaman Karataş’a gidiyoruz oradaki vatandaşların belediyeden şikâyetçi olduğunu duymadım. Topuz’un da Karataş’ta güzel işler yaptığını da görüyoruz. Eski Karataş’tan eser yok bir 5 yıl daha görev yaptığında daha modern daha iyi bir ilçe yapacağını düşünüyorum. Aynı zamanda Cumhur İttifakının da adayı topuz böyle olunca da devlet yatırımlarını da oraya çekebilecek. Büyükşehir’i de Sayın Kocaispir alırsa Karataş daha da artıya geçecek.”
“SARIÇAM’DA REHAVETE KAPILINMAMALI”

Sarıçam Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Bilal Uludağ ile ilgili “Sarıçam halkı ve seçmeni tarafından sevilen bir belediye başkanıdır kendisi.” diyen İnci Gül, “Ramazan Akyürek’in programında da dile getirmiştik, Sarıçam’da yüzdeler konuşulacak, Bilal Uludağ seçimi alır ama yüzde kaç ile alır. Yüzde 50’nin üstünde mi yoksa altında mı? Sarıçam’da kesin gözüyle bakıyorum fakat rehavete kapılmamalı, seçim çalışmalarına daha fazla yönelmeli ve daha fazla seçmene ulaşmalı. Uludağ Halkla iç içe bir belediye başkanı ve Sarıçam halkınının da sevdiği bir başkandır.” diye konuştu.
“CHP’Lİ SEÇMENİN ÇUKUROVA’DA İYİ PARTİ’YE OY VERECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM”

Adana’nın metropol ilçelerinden Çukurova’da seçmenlerin ne yönde tercih yapacağıyla ilgili Gül şunları dile getirdi:

“Çukurova’da Cumhur İttifakının adayı Firdevs Cingözler, güzel bir enerjiyle ve sinerjiyle seçim çalışmalarına devam ettiğini görüyoruz. Mevcut belediye başkanı Soner Çetin Cumhuriyet Halk Partisinden seçildi ve sonrasında İYİ Parti’ye geçti. Orada kemikleşmiş CHP’li seçmen gidipte İYİ Parti’ye oy vereceğini düşünmüyorum. Soner Çetin onların gönüllerine girer alır o başka bir şey. O nedenle orada bir bölünme yaşanacak. Aynı şekilde DEM’de orada eşbaşkanlarını aday gösterdi. Bu da Cumhur İttifakının işine yarayacak. CHP’nin kalesi gibi görünen Çukurova’da AK Parti ve MHP birlikteliğiyle orada güzel bir sonuç elde edilebilir.”
“CİNGÖZLER HERKESLE TEMAS KURUYOR”

MHP ve Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Firdevs Cingözler’in gitmediği yerin kalmadığını söyleyen İnci Gül, “Esnaf ziyaretleri, ev ziyaretleri ve oradaki halkla, seçmenle hemen hemen herkesle temas kurmaya çalışıyor. Buda Firdevs Cingözler açısından bir belediye başkan adayının ve siyasetçinin bunu yapması gerekiyor. Çalmadık kapı bırakmaması gerekiyor Firdevs hanımda bunu layıkıyla yapıyor.” ifadelerini kullandı.
“KOCAİSPİR GÜZEL İŞLER YAPACAK”

AK Parti ve Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir’in seçimi kazanması halinde şehre güzel yatırımlar geleceğini ifade eden Gül sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul kadar olmasa da Adana daha yaşanılır modern bir kent olacağını düşünüyorum ve inananlardan biriyim. Burada AK Parti’li MHP’li olarak değil bir Adanalı ve Adana’da yaşayan biri olarak bunları söylüyorum. Katılımı bir kenara bırakarak Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği müjdelere odaklanmak lazım. Sayın Kocaispirin’de tecrübesi ve deneyimi var geçmişi belediyecilikten geliyor. O nedenle Adana’da güzel işler yapacağını düşünüyorum. Bir belediye başkanı tek başına bir şey yapamaz ama partisi, iktidar partisiyse gücünü arkasına alırsa çok işler başarabilir. Burada yanlış düşünülmesin hangi parti olursa olsun bu böyledir. Eğer bu iktidardaki parti AK Partiyse ve Cumhur İttifakıysa o zaman onun adayını seçmen gerekir, şehrine daha fazla yatırım alabilmen için. Tabi birazda belediye başkanını becerisiyle ilgilidir. Becerikli bir belediye başkanı ise tecrübeli ise siyaseti bir kenara bırakıp hizmete odaklanıp sadece Adana’yı düşünüyorsa o adamı seçmek lazım hangi parti olursa olsun.”

 

Etiketler:
yerel seçimadana

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı