Pozantı’da Seçim Sonuçlarına İtiraz

Pozantı’da seçim sonuçlarına itiraz

Pozantı’da seçim sonuçlarına itiraz

CHP'nin Pozantı Belediye Başkan adayı Şenol Eroğlu, yazılı bir açıklama yaparak, Pozantı Belediye Başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın MHP'li adayı Ali Avan'ın kazanmasının ardından, geçersiz oyların yeniden sayılması için ilgili dilekçeleri İlçe Seçim Kuruluna sunduklarını duyurdu.

Eroğlu, açıklamasında şunları belirtti:
"Seçim süreci demokrasinin önemli bir parçasıdır, ancak bazen bu süreçte yaşanan aksaklıklar ve hatalar, seçim sonuçlarının güvenilirliğini sorgulamamıza neden olabilir. Bu nedenle, Pozantı ilçemizde seçimin, toplam oyların binde 7'si kadar bir farkla sonuçlanmasıyla ilgili olarak vatandaşlarımızda oluşan tereddütleri gidermek ve adil bir seçim sonucu elde etmek için itirazlarımızı İlçe Seçim Kuruluna ilettik. Pozantılı vatandaşlarımızın iradesine ve haklarına sahip çıkma konusundaki kararlılığımızı bir kez daha vurgulamak istiyoruz."
Ali Avan, kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 38,31 oy oranıyla Pozantı Belediye Başkanı seçilmişti. CHP adayı Şenol Eroğlu ise kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 37,67 oy almıştı.

 

DİĞER HABERLER

Hulk’un doğum günü kutlandı
Hulk’un doğum günü kutlandı
11 Nisan 2024 Perşembe
Ramazan Bayramı namazı kılındı
Ramazan Bayramı namazı kılındı
10 Nisan 2024 Çarşamba