Samet Güdük'e Cenaze Töreni Düzenlendi

Samet Güdük son yolculuğuna uğurlandı

Samet Güdük son yolculuğuna uğurlandı

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, son yolculuğuna uğurlandı. 

HABER-FOTOĞRAF: Mehmet Akif Ortaç

Güdük için Adana Büyükşehir Belediyesi önünde cenaze töreni düzenlendi. Al bayrağa sarılı tabutu belediye önüne getirilen Güdük’ün cenazesine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yanı sıra CHP Adana il yönetimi, Güdük’ün ailesi ve mesai arkadaşları katıldı.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar törende yaptığı konuşmada, “Bugün çok değerli bir kardeşimizi uğurluyoruz. O bizim çalışanımız değil kardeşimizdi. O çok iyi bir insandı. O Adana’ya aşıktı. O sarılı olduğu al bayrağına aşıktı. Ne yazık ki menfur bir saldırıyla karşılaştı, onu kaybettik. Çok üzüntülüyüz. Sabah Emniyet Müdürümüzle görüştüm. Kendilerine dedim ki: Bu bir borç alacağı vereceği meselesi değildir. Samet, o kadar temiz bir insan, o kadar dürüst bir insan ki böyle bir şeyin olması söz konusu bile değil. Bu başka bir şey. Bunun arkasından başka bir şey var.” ifadelerini kullandı.


ONA SÜRPRİZ YAPACAKTIM

Samet’i katleden kişinin Belediye personeli olduğunu belirten Karalar, “İnsanlar ne hale geldi. İnsanlık ölmüş. Bir taksici şoför insanlar donmasın diye arabasına alıyor. O kişi şoförü katlediyor. Benim yanıma gelip, acım beni işe alın çocukları aç deyip kendisini işe aldığımız ve sürekli Samet’i ziyaret eden, ona yumurta getiren, ona süt getiren bir personelimiz Samet’i katlediliyor. Yıllarca düşünseniz böyle bir şey asla aklınıza gelmez. Ben sayın Başsavcımızı da ziyaret edeceğim. Bunun arkasında başka şeyler var. Bunu ortaya çıkarıncaya dek bu işi bırakmayacağım. Samet Büyükşehir’e gelmeyi çok arzu ediyordu. Çok istiyordu, benimle birlikte çalışmayı. Ben de onu en güzel koltuğa oturtturdum. Anıl’a diyordu ki başkanım, benim özel kalemde ismim yazacak mı? 11. Ayda seni yazmıştım özel kaleme, sürpriz yapacaktım sana sürpriz. Sen toprağa gireceksin ama gönlümüzde yaşayacaksın.” diye konuştu.

 

SAMET UMUT DOLU BİRİYDİ

Kardeşinin sadece ailesine değil, tüm insanlara umut dolu olduğunu belirten Güdük’ün abisi Mehmet Güdük, “Kardeşim Samet, sevgi dolu biriydi. Yardıma ihtiyacı olan herkese yardım eli uzatırdı. Ailesi, arkadaşları, dostları ve onu sevenler için her zaman umut doluydu. Böyle bir ölümü hakketmedi. Samet için ne söylersek eksik kalacaktır. Kardeşim Adana’yı ve Adana’nın insanını çok severdi. Gönülden bağlı olduğu Adana Demirspor’u da çok severdi. Hepimizin başı sağ olsun.” dedi.

 

HAYAT SUNULMUŞ BİR ARMAĞANDIR

Samet’in kaleme aldıklarıyla kalabalığa seslenen CHP Adana İl Başkanı Anıl Tanburoğlu şunları söyledi:” Bu acı ve öfkeyle benim söyleyebileceğim hiçbir söz yok. Ben sametin kendi cümleleriyle, yazdıklarıyla size sesleneceğim. Ömür dediğimiz şey hayata sunulmuş bir armağandır. Hayat sunulmuş bir armağandır diyor insana Ataol Behramoğlu. Samet diyor ki: ‘Yaşam hepimiz için bir gün sona erecek ama önemli olan nasıl yaşadığımız. Kaç kişinin yüreğine dokunduğumuz. Yüzüne tebessüm kondurduğumuz. Bize armağan olarak sunulan hayatın en önemli harcı tabi ki dostlarımız. Sevgiyle, dostlukla, dayanışmayla, sağlıkla, huzurla, mutlulukla ve umutla kalın.’ Samet Güdük. Onun en sevdiği sloganla bitiriyorum. Umut dimdik ayakta.”

 

Etiketler:
Adana

DİĞER HABERLER